Svet 0

20.02.2025.

11:30

Tinejdžer ubio dve osobe u napadu nožem u Češkoj VIDEO

Maloletni Čeh napao je danas nožem u trgovinskom centru u mestu Hradec Kralove na istoku zemlje dve žene, obe su podlegle povredama, a napadač je uhapšen, saopštila je češka policija.

Izvor: Beta

Tinejdžer ubio dve osobe u napadu nožem u Češkoj VIDEO
JULIAN STRATENSCHULTE / AFP / Profimedia

Podeli:

Jednu ženu je 16-godišnjak napao u prodavnici, a drugu u kancelariji prodavnice.

"To je tragično. Iako smo na lice mesta stigli za nekoliko minuta obe žrtve su zadobile tako teške povrede da uprkos pokušajima lekari Hitne pomoći nisu uspeli da ih spasu", saopštila je lokalna policija.

Napadača su policajci sustigli nakon 10 minuta otprilike kilometar dalje od radnje.

https://tv.idnes.cz/krimi/nekdo-tam-lita-s-nozem-kriceli-lide-pred-obchodem-v-hradci.V250220_102845_idnestv_jda

"Današnji napad nažalost ima dve žrtve. Obe žene koje je napao su podlegle povredama. Iskreno saučešće porodicama. Napadač je uhapšen i policija trenutno proverava šta je bio njegov motiv. Na mestu više opasnosti nema", saopštio je češki ministar unutrašnjih poslova Vit Rakušan.

Češka policija u načelu ne objavljuje koje nacionalnosti ili verske pripadnosti su napadači.

Međutim s obzirom na kampanje populističkih opozicionih stranaka i radikalne desnice koje posle raznih zločina i izgreda obavezno na mrežama šire lažne vesti da je napadač iz Ukrajine ili migrant musliman, policija je počela da saopštava nacionalnost osumnjičenih.

Motiv zločina za sada nije poznat, ističe policija, navodeći da je u blizini prodavnice pronađen nož sa sečivom dužine oko 20 centimetara. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

13 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: