Region 1

05.12.2024.

12:01

Ministri iz Republike Srpske besni; Bojkot!

Ministri u BiH iz Republike Srpske danas neće prisustvovati vanrednoj sednici Saveta ministara Bosne i Hercegovine, zbog najavljenog dolaska premijera tzv. Kosova Aljbina Kurtija u Sarajevo.

Izvor: Beta

Ministri iz Republike Srpske besni; Bojkot!
Shutterstock/BalkansCat

Podeli:

Zamenik predsedavajuće Saveta ministara Staša Košarac izjavio je da BiH nije priznala nezavisnost Kosova i da se to nikad neće desiti.

"Kurti je bandit koji organizuje napade na srpski narod i Srpsku pravoslavnu crkvu. I kako takvog čoveka možemo dočekivati ovde?", rekao je Košarac, prenela je Radio-televizija Republike Srpske.

Sarajevski "Avaz" sinoć je objavio da Kurti dolazi u dvodnevnu posetu glavnom gradu BiH, gde će se sastati sa potpredsednikom Federacije BiH Refikom Lendom (SDA).

Najavljeno je da će Kurti sutra učestvovati u proširenoj sesiji "Kruga 99" u sarajevskoj većnici.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zbogom Ukrajino; Pitanje svih pitanja je...

Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u ​​Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.

12:42

19.1.2026.

1 d

Podeli: