Region 0

14.08.2024.

14:08

Drama u Crnoj Gori: Majka prijavila otmicu deteta

Američka državljanka Tracy Shannon Lyn koja četvrtu godinu ima stalni boravak u Baru prijavila je danas policiji da je njenu maloletnu ćerku Zynleea Ryan kidnapovao njen otac Thomas Hollenbeck.

Izvor: primorski.me

Drama u Crnoj Gori: Majka prijavila otmicu deteta
RINA

Podeli:

Prema rečima Shannon Lyn, Thomas Hollenbeck je njen bivši vanbračni suprug. Ona navodi da je Thomas Hollenbeck sa njihovom šestogodišnjom kćerkom ilegalno prešao crnogorsko-albansku granicu. Shannon Lyn je informisana preko Ambasade SAD u Podgorici da je u američkoj ambasadi u Tirani tražio pasoš za dete. O otmici deteta obavešten je Interpol.

Shannon Lyn za Primorski portal je kazala da je jutros od Ambasade SAD u Podgorici obaveštena da je Thomas Hollenbeck u Ambasadi SAD u Tirani zatražio da se za Zynleea Ryan uradi pasoš.

"U toku je sudski postupak u Crnoj Gori oko starateljstva nad maloletnom Zynleea Ryan. Sud još nije doneo pravosnažnu presudu. Sud je prošle godine, u septembru, dozvolio da Thomas viđa našu ćerku dva puta nedeljno, utorkom i petkom od 16 do 21 sat. To pravo je počeo da koristi tek u junu ove godine. Dešavalo se da zakasni, ali je navodio da su to objektivni razlozi, gužva u saobraćaju. Do sinoć je uvek obaveštavao telefonom. Međutim, sinoć kada nije doveo dete, zvala sam ga, ali je telefon bio isključen. Tokom noći posle 22 časa sam pošla u Centar bezbjednosti Bar i prijavila da dete nije vraćeno kući. Bila sam veoma zabrinuta. Strepela sam da je nije kidnapovao. Na žalost, to se jutros i potvrdilo," ispričala je Shannon Lyn za Primorski portal.

Prema navodima Shannon Lyn, u Ambasadi SAD u Tirani su potvrdili kolegama u Podgorici da su videli dete i da fizički izgleda dobro.

Iz Aambasade SAD u Podgorici su navodi Shannon Lyn, preporučili da sve prijavi policiji, kao i Interpolu.

Na Interpolu je da naloži Ambasadi SAD u Tirani da traži izručenje šestogodišnjeg deteta majci u Crnu Goru.

Shannon Lyn je u izjavi datoj policiji, u koju je Primorski portal imao uvid, navela da je Thomas Hollenbeck osuđivan za više krivičnih dela.

Iz SAD Shannon Lyn sa decom se doselila u Crnu Goru, Bar, pre četiri godine.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

"Oko sokolovo"

Američki udari šokirali svet; Pogođeno više od 30 ciljeva

Američka vojska izvela je između 3. i 12. februara 10 vazdušnih napada na više od 30 ciljeva Islamske države u Siriji, u okviru kampanje protiv te ekstremističke grupe u Iraku i Siriji, saopštila je danas Centralna komanda SAD (CENTCOM).

19:41

14.2.2026.

2 d

Trenutak za slavlje

Evropa dobila prvi rudnik litijuma: Manja zavisnost od Kine

Finska je otvorila prvi evropski rudnik i postrojenje za preradu litijuma koji može da se koristi za baterije, čime Evropa prvi put dobija sopstveni kompletan lanac proizvodnje ove sirovine i smanjuje zavisnost od uvoza iz Kine.

11:05

14.2.2026.

2 d

Podeli: