15.08.2026.
18:33
Crna Gora gori: Požari bukte u pet opština, evo gde je najkritičnije
U Crnoj Gori trenutno su aktivni požari u pet opština, a najkritičnije je u Herceg Novom, na potezu od Bijele do Zelenike, i u Ulcinju, gde vatrogasci pokušavaju da odbrane trafostanicu i crkvu.
Kako je soapštilo danas crnogorsko Ministarstvo unutrašnjih poslova, u Herceg Novom najkritičnija je situacija iznad Đenovića, dok se požar aktivirao i iznad Dragalja, u opštini Kotor, javlja Radio-telvizija Crne Gore (RTCG).
U Ulcinju su i dalje aktivni požari u Vladimiru, Klezni, Gaču, Zoganju, Briskoj Gori i Darzi, gde vatrogasci pokušavaju da od požara zaštite trafostanicu i crkvu.
U Baru su aktivni požari na Golom brdu i u Lisinju, ali trenutno ne predstavljaju opasnost, navodi MUP Crne Gore.
Požari su aktivni i u Nikšiću, u Kusidima i Strmini.
Možda vas zanima
Gorelo kod Bara: Poznat uzrok požara u Crnoj Gori? VIDEO
Tokom noći na brdu Lisinj u mestu Podi iznad Bara došlo je do izbijanja većeg požara na otvorenom prostoru, a ogroman plamen video se i iz okolnoh primorskih mesta.
11:28
22.7.2026.
24 d
Veliki požar iznad Bara: Vatra se razbuktala na nepristupačnom terenu
Na planini Lisinj iznad Bara u Crnoj Gori je oko 19 sati izbio požar na nepristupačnom terenu koji gase dve posade vatrogasaca-spasilaca, saopšteno je iz vatrogasne službe.
21:05
28.8.2025.
351 d
U gašenju požara širom Crne Gore vatrogascima pomažu avioni MUP-a i helikopter Vojske Crne Gore.
Na terenu u Herceg Novom trenutno su 73 vatrogasca sa 20 vozila, dok je u opštini Nikšić angažovano 50 vatrogasaca sa 10 vatrogasnih vozila.
U opštini Ulcinj angažovano je 14 vojnika sa dva terenska vozila i tri vatrogasna kamiona.

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar