Region 0

14.04.2026.

9:39

Vatrogasci u borbi sa vatrenom stihijom: Goreo rezervat u dolini Neretve FOTO/VIDEO

U zaštićenom ornitološkom rezervatu Orepak u dolini Neretve juče popodne izbio je požar. Na terenu su bili vatrogasci iz JVP Metković i DVD-a Kula Norinska.

Izvor: Index.hr

Vatrogasci u borbi sa vatrenom stihijom: Goreo rezervat u dolini Neretve FOTO/VIDEO
EPA-EFE/STR

Podeli:

Javna vatrogasna jedinica Metković jutros je saopštila da je požar ugašen oko 6 časova, nakon čega su se vatrogasci, posle zahtevne noći, povukli sa terena.

Ekipe su dežurale tokom cele noći.

Zaštićeni ornitološki rezervat Orepak nalazi se kod mesta Vid u dolini Neretve. Značajan je za gnežđenje ptica i prostire se na površini od 100 hektara.

Zaštićen je od 1974. godine, a kao deo Delte Neretve od 1993. nalazi se na listi močvara od međunarodnog značaja prema Ramsarskoj konvenciji.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Stigao ultimatum iz Kremlja

Ruski predsednik Vladimir Putin poručio je jermenskom premijeru Nikolu Pašinjanu da Jermenija mora da izabere između članstva u Evroazijskoj uniji i članstva u Evropskoj uniji, ističući da nije moguće da neka zemlja istovremeno bude članica obe organizacije.

20:25

27.7.2026.

2 d

Region

Mađarska proglasila vanredno stanje

Mađarski ministar zadužen za zaštitu životne sredine Laslo Gajdoš izjavio je danas da je vlada proglasila vanredno stanje zbog ozbiljne nestašice vode izazvane sušom.

10:05

29.7.2026.

1 d

Podeli: