Region 0

02.03.2026.

12:38

Brat Mila Đukanovića u pritvoru

Sudija za istragu Osnovnog suda u Nikšiću odredio je zadržavanje do 30 dana biznismenu Acu Đukanoviću, bratu bivšeg predsednika i nekadašnjeg premijera Crne Gore Mila Đukanovića.

Izvor: Tanjug

Brat Mila Đukanovića u pritvoru
EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Podeli:

Kako je saopšteno, sudija za istragu smatra da stoje okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni, ukoliko bi se našao na slobodi, mogao pobeći i biti nedostupan državnim organima Crne Gore u daljem toku postupka.

"Na predlog Osnovnog državnog tužilaštvu u Nikšiću, određen je pritvor A. Đ. zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija. Pritvor je određen zbog opasnosti od bekstva. Osnovano se sumnja da je A. Đ. u svojoj kući u Nikšiću neovlašćeno držao oružje i municiju", saopšteno je iz ODT-a.

0 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljno naoružavanje

Eks-ju zemlja nabavlja tri hiljade raketa

Ministarstvo odbrane Slovenije nabavlja 3.000 raketa vazduh-zemlja dometa 3.000 metara. Prvih 1.500 komada trebalo bi da bude isporučeno 2028, a ostatak 2029. godine.

8:31

19.8.2026.

20 h

Kosovo

Srbija uputila protestno pismo EU

Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković poručio specijalnom izaslaniku EU za dijalog Peteru Sorensenu da je Beograd sa velikom zabrinutošću razumeo najnoviju izjavu portparola EU o mogućem otvaranju mosta na reci Ibar.

14:57

18.8.2026.

1 d

Podeli: