Region 0

21.11.2025.

23:14

Potvrđeno: Slovenija ima nove ministre

Državni zbor, donji dom slovenačkog parlamenta, potvrdio je danas za ministarku pravde Andreju Kokalj, dosadašnju državnu sekretarku u tom ministarstvu, a za novog ministra unutrašnjih poslova potvrđen je poslanik iz stranke Pokret sloboda, Branko Zlobko.

Izvor: Tanjug

Potvrđeno: Slovenija ima nove ministre
Tanjug/AP/STA/ DANIEL NOVAKOVIČ (STF)

Podeli:

Oni će na tim funkcijama zameniti Andreju Katič i Boštjana Poklukara, koji su podneli ostavke nakon javnih kritika zbog nasilnog incidenta u koji su bili umešani pripadnici romske zajednice u Novom Mestu, gde je krajem oktobra ubijen Aleš Šutar (48), prenosi agencija STA. 

 

Nove ministre podržali su poslanici iz vladajuće koalicije sastavljene od Pokreta slobode, socijaldemokrata i Levice.

 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Američke trupe se pomeraju

Eskalacija: Vojska se gomila, rat na pragu

Sjedinjene Američke Države su ove nedelje premestile veliki kontigent aviona za specijalne operacije i više teretnih aviona koji prevoze trupe i opremu u karipski region, preneo je danas Vol Strit Džornal (WSJ) pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.

22:59

23.12.2025.

1 d

Podeli: