Region 5

23.04.2024.

15:42

Đukanović tvrdi: Politički revanšizam isto što i krvna osveta

Bivši predsednik Crne Gore i nekadašnji predsednik crnogorske vlade i DPS-a Milo Đukanović izjavio je da je na političkoj sceni politički revanšizam kao nova stranica tradicije crnogorskih osveta.

Izvor: Tanjug

Đukanović tvrdi: Politički revanšizam isto što i krvna osveta
Profimedia

Podeli:

Đukanović kaže da "ko to ne zna, taj ne razume kako je opasno kada vam jedina politika nakon dolaska na vlast postane revanšizam".

"Revanšizam je samo političko ime za osvetu. To znači da ne postoji svest o tome da treba podvući crtu ispod crnogorske prakse osvete. Onaj ko radi ovo što sada radi, taj ne shvata da je već otpočeo novu stranicu crnogorskih osveta. I jako greši ako u onim lisicama nad kojima likuje, na rukama drugih ljudi, ne prepoznaje svoje lisice sutra", naveo je Đukanović.

5 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

15 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: