Region 0

13.08.2025.

17:37

Vatrogasci zatražili pomoć; Moleban za kišu

Dva vatrogasca potražila su medicinsku pomoć u Hitnoj zbog povrede oka i opekotina, izjavio je za podgorički Dan Vuk Niković, direktor Zavoda za hitnu medicinsku pomoć.

Izvor: Tanjug

Vatrogasci zatražili pomoć; Moleban za kišu
RINA

Podeli:

"U ambulanti Hitne medicinske pomoći prijavila su se dva vatrogasca. Jedan zbog povreda oka i poslat je u Urgetni blok, a drugi zbog opekotina desne ruke koje su sanirane u Hitnoj", rekao je Niković.

Istakao je da do sada nisu imali kućnih poseta usled požara.

"U ostalim jedinicama Hitne medicinske pomoći u područjima zahvaćenim požarima nije bilo lica koja su zatrazila pomoć", rekao je Niković.CG: U Cetinjskom manastiru služen Moleban za kišu i suzbijanje požara

Služen Moleban za kišu

U Cetinjskom manastiru danas je služen Moleban za kišu i suzbijanje požara. Moleban je služio episkop dioklijski Pajsije.

Prisustvovali su arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko-primorski Joanikija, episkop tartuski Danila (Estonska pravoslavna crkva Moskovskog patrijarhata), saopšteno je iz Mitroplije crnogorsko-primorske Srpske pravoslavne crkve.

 

Otvoren račun za pomoć građanima koji su u požarima pretrpeli štetu

Crnogorska Vlada je na danas održanoj telefonskoj sednici, na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova, usvojila Informaciju o otvaranju računa za pomoć, za sanaciju, kako se procenjuje, posledica ne male štete nastale tokom požara na teritoriji Crne Gore.

U saopštenju se podseća da je na teritoriji cele  Crne Gore poslednjih dana aktivan veliki broj požara od kojih su ugroženi kuće i imovina građana.

Vatrogasci zatražili pomoć; Moleban za kišu
FOTO TANJUG/ Mediabiro

"Požarima je zahvaćeno više lokacija, a prema procenama Ministarstva unutrašnjih poslova – Direktorata za zaštitu i spašavanje uključeni su svi raspoloživi resursi. Imajući u vidu da je prema prvim informacijama nastupila veća materijalna šteta, potrebno je pomoći građanima u sanaciji posledica od srašne vatrene stihije koja je uništila imovinu naših građana", stoji u vladinom saopštenju.

Vlada će, dodaje se, otvoriti račun za pomoć građanima, imajući u vidu veliko interesovanje pojedinaca, kompanija i država koje nude pomoć i podršku za obnovu i sanaciju uništene imovine.

"Sa ciljem da čitav proces bude u potpunosti transparentan Generalni sekretarijat Vlade će formirati posebnu komisiju koja će baviti ovim pitanjima, i o stanju na računu petnaestodnevno informisati Vladu", zaključeno je na telefonskoj sednici.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Politika

Mediji: Zagorka Dolovac napustila Srbiju

Dan nakon sednice Odbora za pravosuđe koji je odbio izveštaje Vrhovne javne tužiteljke Zagorka Dolovac o radu javnog tužilaštva od 2020-2025. godine, ona je otputovala avionom za Amsterdam, prenosi Kurir.

10:51

2.12.2025.

2 d

Podeli: