Region 0

01.06.2025.

22:55

SDP i dalje jak: Tomašević ponovo na čelu Zagreba

Kandidat Socijaldemokratske partije Hrvatske (SDP) i stranke Možemo! Tomislav Tomašević ponovo izabran za gradonačelnika Zagreba, prenose hrvatski mediji pozivajući se na podatke Državne izborne komisije (DIP).

Izvor: Tanjug

SDP i dalje jak: Tomašević ponovo na čelu Zagreba
Darko Tomas / Cropix / Profimedia

Podeli:

Prema rezultatima sa 100 odsto obrađenih biračkih mesta, Tomašević je u drugom krugu lokalnih izbora dobio 57,56 odsto glasova, dok je nezavisna kandidatkinja Marija Selak Raspudić, dobila 42,44 odsto glasova.

Tomašević je u pobedničkom obraćanju rekao da iza njega i stranaka koje su ga predložile "stoje građani, a iza drugih moćni interesni lobiji", preneo je Indeks.

"Kampanja je bila teška i prljava, ali mi smo vodili pozitivnu kampanju. Dok su nas drugi blatili, mi smo pričali o tome što ćemo napraviti za Zagrebu", kazao je Tomašević.

Kandidat HDZ-a Tomislav Šuta za gradonačelnika Splita dobio je, prema 100 odsto obrađenih biračkih mesta, 53,19 odsto glasova, dok je u Rijeci najviše glasova na lokalnim izborima za gradonačelnika tog grada dobila kandidatkinja Akcije mladih i partnera Iva Rinčić, koja je osvojila 64,96 odsto glasova.

Drugi krug lokalnih izbora u Hrvatskoj održan je danas u 405 gradova i opšina, na 4.980 biračkih mesta, a građani su glasali o tome ko će u iduće četiri godine voditi, između ostalih gradova i Zagreb, Split i Rijeku, kao i o imenima 12 župana, 44 gradonačelnika i 62 opštinska načelnika.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: