Region 0

24.03.2025.

14:37

Širi se istraga o požaru u Kočanima: Uključeno 11 javnih tužilaca

Istraga o tragičnom požaru u Kočanima, kada je 59 osoba izgubilo život, a oko 200 povređeno, biće proširena angažovanjem 11 javnih tužilaca, koji rade na utvrđivanju uzroka i moguće odgovornosti za nesreću, saopšteno je iz Državnog javnog tužilaštva.

Izvor: Tanjug

Širi se istraga o požaru u Kočanima: Uključeno 11 javnih tužilaca
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Podeli:

Prema planu aktivnosti, Tužilaštvo je najavilo saslušanje više od 300 svedoka, kao i sprovođenje odgovarajućih veštačenja u više oblasti. 

Javni tužilac Republike Severne Makedonije Ljupčo Kočevski održao je jutros koordinacioni sastanak sa timom koji vodi istragu, na kojem je zatražio detaljan i efikasan rad na rasvetljavanju svakog aspekta slučaja. 

"Državni tužioci preduzimaju aktivnosti na obezbeđivanju dokaza na terenu, a fokus je na temeljnoj istrazi svih mogućih linija odgovornosti", stoji u saopštenju. 

Tim istražitelja u Kočanima će tokom dana nastaviti prikupljanje materijalnih dokaza, kako bi se stekla potpuna slika o događaju koji je potresao čitavo društvo, preneli su skopski mediji.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zatvaraju na stotine kafića

Starbaks, nekada sveprisutan na ulicama Njujorka, Los Anđelesa i drugih američkih metropola, godinama je gradio imidž kafića "na svakom ćošku".

12:36

30.12.2025.

2 d

Podeli: