Politika 0

13.10.2024.

13:33

Visoka delegacija KP Kine doputovala u Srbiju: Slede važni sastanci

Visoka delegacija Komunističke partije Kine koju predvodi član Centralnog komiteta KPK i direktorka Državne komisije za reformu javnog sektora Li Siaosin doputovala je u trodnevnu posetu Srbiji.

Izvor: Tanjug

Visoka delegacija KP Kine doputovala u Srbiju: Slede važni sastanci
A.K./ATAImages

Podeli:

Tokom posete će se sastati na najvišim predstavnicima Srbije i rukovodstvom Srpske napredne stranke (SNS).

Delegaciju je sinoć na aerodromu Nikola Tesla dočekala član Predsedništva SNS i potpredsednica Narodne skupštine Marina Raguš i poželela im uspešan i prijatan boravak u Srbiji, saopšteno je iz SNS.

Do ove posete dolazi kroz uspostavljenu saradnju države Srbije i Narodne Republike Kine, kao i bliske stranačke saradnje SNS i KPK čije su puteve trasirali predsednici Aleksandar Vučić i Si Djinping, navodi se u saopštenju.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potvrđeno: Šalju vojsku na Grenland

Veći broj danskih borbenih vojnika, koji se opisuje kao "značajan doprinos", trebalo bi večeras da stigne u Kangerlusvak na Grenlandu. Tu informaciju su danske oružane snage potvrdile za dansku televiziju TV 2.

15:46

19.1.2026.

1 d

"Najgore možda tek dolazi"

Građani su upozoreni: "Spremite se za moguću invaziju"

Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je stanovnicima tog arktičkog ostrva da se pripreme za vojnu invaziju usred pretnji Donalda Trampa o njegovom preuzimanju. Danska premijerka Mete Fredriksen rekla je da "najgore možda tek dolazi".

19:30

20.1.2026.

19 h

Podeli: