Politika 0

10.08.2026.

15:59

Uživo Vučić u Novoj Varoši: Razgovara sa meštanima, ponudio rešenja; Građani skandirali "Aco, Srbine" FOTO/VIDEO

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u poseti jugozapadu zemlje – u Prijepolju, Priboju i Novoj Varoši.

Izvor: B92.net

Vučić u Novoj Varoši: Razgovara sa meštanima, ponudio rešenja; Građani skandirali "Aco, Srbine" FOTO/VIDEO
Instagram/buducnostsrbijeav

Podeli:

  • Posetu Vučića jugozapadu Srbije pratite u blogu B92.net UŽIVO

Uživo

10:14

15:56

Vučić u Novoj Varoši: Razgovor sa okupljenim građanima

Aleksandar Vučić je sigao u Novu Varoš gde obilazi kotlarnicu na biomasu i iskoristio priliku da se obrati građanima.

"Nekoliko važnih stvari moramo da uradimo za Novu Varoš. Jedna je vodosnabdevanje koje mnogo košta. Radimo brzo i za koji dan videćete da radimo puteve, a Nova Varoš ne može da skupi pare, pa ćemo da radimo vodu", rekao je on na početku.

Potom je naglasio da je on tu da čuje građane, i da čuje njihove probleme.

"Došao sam da vas pitam šta vam je najvažnije i šta možemo da uradimo", rekao je Vučić.

Govoreći o problemu vodosnabdevanja, Vučić je istakao da je reč o velikoj investiciji koju Nova Varoš sama ne bi mogla da finansira.

"Te pare su toliko velike da Nova Varoš ne može da zaradi", rekao je Vučić, dodajući da predsednik opštine nije kriv što problem do sada nije rešen.

Predsednik Srbije razgovarao je sa građanima o problemima sa kojima se suočavaju i pozvao ih da iznesu konkretne zahteve kako bi se pronašla rešenja.

"Razgovarajte s Alimpićem, da kažete koji su vam putevi najvažniji, dođite odmah", poručio je Vučić Novovarošaninu koji je zatražio asfaltiranje puta.

On je najavio i izgradnju petlje na Branoševcu, kao i dodatna ulaganja u turističku infrastrukturu.

"Radićemo dodatne investicije na Staroj planini, ali ćemo i ovde. Pokušaćemo da imate to do sledeće zime, da možete da privučete više turista", poručio je Vučić.

Na molbu građanina da mu se asfaltira put do kuće, Vučić je obećao da će radovi biti izvedeni do samog doma.

"Dovešćemo do kuće", rekao je Vučić.

Nakon što je građanin naveo da predsednik opštine ranije nije želeo da uradi put, Vučić je odgovorio: "Znate li koliko košta 80 metara asfalta?! Uradićemo vam to do vrata".

Vučić je tokom razgovora sa građanima saslušao i primedbe na rad lokalne vlasti.

"Ne pamtim da sam se ovako loše osećao, nećete da čujete šta imam da kažem, ali ja nemam problem s tim", rekao je predsednik.

Na tvrdnju jednog Novovarošanina da su pojedinci iz gradske vlasti prisvojili novac namenjen izgradnji kanalizacije, Vučić je odgovorio:

"Čekam dokaz da je stavio pare u džep, odmah će biti uhapšen."

Na molbu građana da država pomogne u dovođenju makar jedne fabrike u Novu Varoš, Vučić je rekao da je o toj temi već razgovarao sa predsednikom opštine.

"Pitao sam već i gledamo šta možemo da uradimo", rekao je Vučić.

Građani su istakli da je ovom kraju potreban pogon prilagođen lokalnim uslovima, koji bi omogućio otvaranje novih radnih mesta, posebno za žene.

Vraćajući se na pitanje puteva, Vučić je građanima poručio da naprave spisak najpotrebnijih deonica kako bi se radovi mogli organizovati.

"Da vam odgovorim oko tih silnih kilometara. Daćete nam 25–30 km seoskih puteva da asfaltiramo. Da se ne nagađam za 80 metara puta do kapije. To vam je u novcu 7–8 miliona evra, sedite i dogovorite se gde vam je najpotrebnije", rekao je Vučić.

Vučić je građanima saopštio i, kako je rekao, jednu dobru vest, najavivši nastojanje da se u Novu Varoš dovede kompanija koja bi zaposlila najmanje 100 žena.

"Imam jednu dobru vest za vas. Da dovedemo jednu kompaniju da zaposli bar 100 žena. Ipak su nam žene stub kuće", rekao je on.

14:38

14:37

Vučić o porodici Mijović: "Veliki aplauz za Milomira i Ivanu"; "Ono što mi možemo da učinimo, učinićemo"

Aleksandar Vučić oglasio se  na društvenoj mreži Instagram povodom porodice Mijović iz Priboja, istakavši da Milomir i Ivana imaju jedanaestoro dece, dok je dvanaesto na putu.

"Veliki aplauz zaslužuju Milomir i Ivana Mijović, koji imaju jedanaestoro dece, a dvanaesto je na putu. Ivana, hvala vam u ime Srbije. Vi čuvate i štitite našu otadžbinu, a ono što mi možemo da učinimo, učinićemo", napisao je Vučić.

On je istakao i da je posebno lepo videti njihove mališane, navodeći da su zdravi, nasmejani i dobri đaci.

14:01

Vučić: "Došao sam pre svega da čujem vas"

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić se nakon obraćanja građanima u Priboju oglasio i na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.

"Došao sam pre svega da čujem vas, jer mi je važno da znamo šta još možemo da uradimo za ljude koji ovde žive i rade.

Mnogo smo se borili za FAP i nastavićemo da obezbeđujemo posao, ma koliko bilo teško. Fabrika će raditi i dalje i mislim da je to za Priboj najvažnije. Ponovno oživljavanje kasarne dodatno će pokrenuti čitavu opštinu i značiti mnogo svima koji od svog rada izdržavaju porodice.

Pred nama su i novi lokalni putevi, ulaganja u bolnicu i Dom zdravlja, kao i bolje povezivanje ovog kraja sa ostatkom zemlje. Želimo da Priboj napreduje, da ovde bude više mogućnosti i sigurnija budućnost za svakog čoveka.

Čuvaćemo stabilnost i mir i nastaviti da vodimo politiku samostalne i jake Srbije", napisao je on.

14:00

Vučić na otvaranju nove kasarne Vojske Srbije

Vučić je tokom obilaska lokacije uz Lim upitao koliko bi vojnika trebalo da bude stacionirano u kasarni.

"Mnogo je lepo mesto, na samom Limu. Koliko planirate da bude vojnika?", upitao je Vučić, a odgovor je bio 400.

Govoreći o budućoj kasarni, Vučić je rekao da će u njoj biti smešten brdsko-planinski bataljon, čiji će pripadnici imati posebnu opremu prilagođenu zahtevnim terenima.

"Samo da znate, to će biti brdsko-planinski bataljon. Oni će imati posebnu opremu – skije, sanke, kvadove... Kao specijalna jedinica, ali posebno opremljena za brdsko-planinske uslove", rekao je Vučić.

Govoreći o ponovnom uvođenju vojnog roka, on je istakao da se vodilo računa o tome da različite jedinice budu raspoređene i u pograničnim mestima, kako bi se pomoglo njihovom opstanku i razvoju.

"Odvajali smo i dogovarali se gde će različite jedinice da budu smeštene, ali smo posebno vodili računa da to bude u pograničnim mestima, da ta mesta sačuvamo. To sve znači fabriku, bukvalno", kazao je Vučić.

Na pitanje o tome što su, kako je naveo novinar, blokaderi ranije pristalice SNS nazivali "sendvičarima", a sada dele kiflice, Vučić je rekao da ne želi da se bavi takvim temama, već ozbiljnim državnim pitanjima.

"Ne bih da iskoristim ono što mi izgleda kao lopta nabačena na volej, zato što se bavim isuviše ozbiljnim stvarima da bih pričao o odnosima dede i unuka i o tome što su govorili nekada da je zabranjeno da pozivate ljude telefonom, da radite od vrata do vrata... Dobro je da su naučili šta je demokratija, to unosi neki boljitak u naš izborni demokratski sistem. To što su licemerni, to nije toliko važno", rekao je Vučić.

Komentarišući navode sa N1 da je on "u holideju po Srbiji", dok je Vladan Đokić na odmoru u inostranstvu, on je rekao da se njegov obilazak Srbije ne može porediti sa odmorom.

"Kao što vidite, ja protivnike nisam ni pomenuo. Radim. Ako oni misle da ovo porede sa kupanjem i brčkanjem, neka probaju pa neka vide kako je", odgovorio je Vučić.

13:51

Potpisan sporazum o isporuci posebnih vojnih vozila

Potom je usledilo potpisivanje sporazuma o isporuci posebnih vojnih vozila. 

"Da biste znali u čemu je stvar, to su 83 šasije. Veoma ozbiljan posao. Ovo je velika stvar za FAP i Priboj. Zato što ovo garantuje da će nastaviti da rade", rekao je Vučić.

Vućiću je direktor FAP-a uručio poklon, i rekao da je to knjiga, ali da mora da se čita sa prijateljima.

"Evo rakiju stavili u knjigu. Ne verujete? Videćete sada. Prava literatura, Dostojevski",  rekao je Vučić kroz smeh.

13:50

O optužbama Kurtija

Govoreći o odnosima u regionu i bezbednosnim izazovima, Vučić je poručio da Srbija neće odgovarati na svaku provokaciju, već da će nastaviti da čuva mir i stabilnost.

"Da smo reagovali na svaku njegovu provokaciju, odavno bi on zapalio region. Mi čuvamo mir i najbrže napredujemo upravo u miru. Što se tiče našeg naoružanja, mi ga sami proizvodimo. Nama niko ništa ne daje za džabe kao njemu. Mi mu nećemo dozvoliti da ostvari svoje hegemonističke ciljeve", rekao je Vučić.

13:45

Obilazak novog pogona FAP

Vučić je potom krenuo u obilazak novog pogona FAP, gde mu je v.d. pomoćnika ministra odbrane za materijalne resurse Nenad Miloradović pokazao šasije namenjene haubicama "Nora".

"Kamaz nije mogao da isporuči, MAN nije mogao da isporuči i onda je to krenuo da radi FAP", pojasnio je on.

Vučić je potom na pitanje novinarke da li su kasarne spremne za vraćanje obaveznog vojnog roka rekao:

"Nismo još sve završili, ali pripremamo. Biće to velika stvar za naše mlade ljude i za naše gradove će značiti novi život. Znate li šta znači 400–500 vojnika u Priboju? To su ogromne stvari", kazao je Vučić.

Govoreći o značaju otvaranja kasarni za razvoj Priboja, predsednik Vučić ocenio je da bi dolazak većeg broja vojnika značajno uticao na život u gradu.

"Otvaranje kasarni je novi život za jedan grad. Svi kafići, sve prodavnice bi radile bolje i više, to su ogromne stvari", rekao je Vučić.

Upitan da li je zadovoljan radom namenske industrije, predsednik je odgovorio da "nikada nije zadovoljan", ocenivši da je bilo prostora za bržu modernizaciju domaće vojne industrije.

"Trebalo je da ih iskoristimo za bržu modernizaciju, ali su stari dugovi došli na naplatu, kao i nasleđeni problemi. Koliko god para da date, uvek bacate u rupu. Ja to najbolje znam, najduže sam tu i znam koliko je tu muka", rekao je Vučić.

On je istakao da je, imajući u vidu savremena dešavanja u svetu, domaća namenska industrija mogla da dostigne još viši tehnološki nivo i ostvari veće rezultate.

"Danas nam na tržištu mnogo vrede Lučani, čačanska Sloboda, Krušik... Oni najviše, onda svi drugi. Ali ja nikada ničim nisam zadovoljan", kazao je Vučić.

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: