Politika 0

04.06.2026.

12:00

Stigla potvrda iz Predsedništva – Vučić putuje u Tivat; Ovo su detalji

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na Samitu EU – Zapadni Balkan koji se 04. i 05. juna 2026. godine održava u Tivtu, objavila je danas Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.

Izvor: B92.net

Stigla potvrda iz Predsedništva – Vučić putuje u Tivat; Ovo su detalji
FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/bs

Podeli:

Kako se navodi u saopštenju, tokom Samita, Vučić će imati zajednički sastanak sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom, predsednikom Republike Francuske Emanuelom Makronom i kancelarom Savezne Republike Nemačke Fridrihom Mercom.

Planirani su i bilateralni susreti predsednika Vučića sa predsednikom Vlade Republike Grčke Kirjakosom Micotakisom, predsednikom Vlade Slovačke Republike Robertom Ficom, saveznim kancelarom Republike Austrije Kristijanom Štokerom, predsednikom Vlade Irske Majklom Martinom i drugim učesnicima Samita.

Podsetimo, Bezbednosno informativna agencija izdala je saopštenje kasno sinoć da prema njihovim obaveštajnim podacima i procenama, odlazak predsednika Srbije u Tivat nije bezbedan jer se u Crnoj Gori nalazi jedan od najtraženijih begunaca Radoje Zvicer.

Vučić je, međutim, izjavio da se ne šlaši i da će na samit u Tivat otići jer je dao reč predsednici EK Ursuli fon der Lajen i predsedniku Evropskog saveta Antoniu Košti, dodajući da on svoju reč uvek održi.  

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pao dogovor: Kijev pristao

Mađarski premijer Peter Mađar saopštio je danas da je sa ukrajinskim vlastima postignut sveobuhvatni sporazum o proširenju prava Mađara u regionu Zakarpatja u zapadnoj Ukrajini.

22:19

3.6.2026.

14 h

Podeli: