Politika 0

19.03.2026.

13:16

Mrdić: "Potvrđeno da su Dolovac i Stamenković lagali srpsku javnost u vezi sa Jurodžastom"

Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić naveo je da je potvrđeno da su Zagorka Dolovac i Branko Stamenković lagali srpsku javnost u vezi sa Jurodžastom, prenose mediji.

Izvor: Mediji

Mrdić: "Potvrđeno da su Dolovac i Stamenković lagali srpsku javnost u vezi sa Jurodžastom"
A.K./ATAImages

Podeli:

Saopštenje prenosimo u celosti: 

"Nedeljama slušamo laži koje plasiraju Zagorka Dolovac i Branko Stamenković preko svojih medija a pre svih, novinara u civilu Vuka Cvijića, da je neizborom tužioca Gordane Janićijević na novi mandat predstavnika srpskog tužilaštva u Jurodžastu 'prestala saradnja Srbije sa Jurodžastom i da je obustavljen rad na slučajevima'. Čitali smo izjave Gordane Janićijević, koja nije izabrana na novi mandat u Jurodžastu, da je ona jedini tužilac u Srbiji od poverenja Jurodžasta i jedina garancija da će dokazi koje dostavlja Jurodžast dospeti u prave ruke. Tako je osiona tužiteljka Janićijević optužila sve kolege tužioce u Srbiji da su 'nepouzdani' i da ne smeju da koriste poverljive podatke!? Slušamo nedeljama laži ove tužilačko – kriminalne klike koja je otela tužilaštvo i podredilo ga svojim privatnim interesima.

Jutros je Dolovac, Stamenkovića i Janićijević demantovala portparolka Jurodžasta Jakobien Breukink. Lepo je objasnika da će se 'nacionalne istrage nastaviti putem različitih alata i platformi za pravosudnu saradnju koje Jurodžast ima, uključujući imrežu kontaktnih tačaka' kao i da 'Jurorodžast upravlja mrežom kontaktnih tačaka u preko 80 zemalja, uključujući i Srbiju, putem kojih se mogu koordinisati pravni zahtevi'. To znači da nijedna istraga nije zaustavljena i da saradnja Jurodžasta sa srpskim tužilaštvom teče normalno! To znači da su Dolovac, Stamenković i Janićijević lagali, unosili paniku i lagali javnost.

Portparolka Jurodžasta Breukink objasnila je srpskoj javnosti da je suvereno pravo Srbije da bira tužioca koji će da je predstavlja u Jurodžastu i da će oni sarađivati sa svakim predstavnikom našeg tužilaštva. Ovom izjavom demantovala je bišeg predstavnika srpskog tužilaštva u Jurodžastu Gordanu Janićijević koja je rekla da Jurodžast samo u nju ima poverenja  jer je ona jedina garancija da će dokazi iz Jurodžasta biti prosleđeni u prave ruke!?

Sada je jasno kakvim se sve manipulacijama služi kriminalno – tužilačka klika Dolovac-Nenadić-Stamenković i na šta je sve spremna ne bi li zadržala privilegije u svojim rukama i nastavila sa privatizacijom javnog tužilaštva. Jasno je i zašto ih boli neizbor Gordane Janićijević u Jurodžast. Janićijević je ostala bez mesečne zarade koja sa troškovima iznosi petnaest hiljada evra ali je Dolovac ostala bez osobe koja je o Srbiji u Hagu širila laži i nestine i bila deo obojene revolucije za rušenje vlasti u Srbiji". 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: