Politika 3

09.12.2025.

13:09

ANS osudila udaljavanje novinarke portala "Vaseljenska" iz zgrade Apelacionog javnog tužilaštva u Beogradu

Asocijacija novinara Srbije (ANS) najoštrije je osudila udaljavanje novinarke portala "Vaseljenska" Vesne Veizović iz zgrade Apelacionog javnog tužilaštva u Beogradu.

Izvor: Mediji

ANS osudila udaljavanje novinarke portala "Vaseljenska" iz zgrade Apelacionog javnog tužilaštva u Beogradu
Ustupljena fotografija

Podeli:

"​Veizović je udaljena bez ikakvog pravnog osnova, dok je pokušavala da prati predstavljanje kandidatkinje za Visoki savet tužilaštva, Jovane Komnenović.

​ANS zahteva  javno objašnjenje od Apelacionog javnog tužilaštva o tome ko je naložio udaljavanje novinarke i zašto.

​Transparentnost rada pravosuđa mora biti zagarantovana, a sloboda medija ne sme biti opstruisana", navodi se u saopštenju ANS. 

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zatvaraju na stotine kafića

Starbaks, nekada sveprisutan na ulicama Njujorka, Los Anđelesa i drugih američkih metropola, godinama je gradio imidž kafića "na svakom ćošku".

12:36

30.12.2025.

1 d

Podeli: