Politika 5

09.11.2025.

13:13

Mrdić i dalje u šatoru ispred Skupštine: Tu sam dok se zahtevi ne ispune; Hitna mu ukazala pomoć

Poslanik Srpske napredne stranke Uglješa Mrdić i dalje se nalazi ispred Skupštine Srbije gde nastavlja štrajk glađu do ispunjenja zahteva, nakon što mu je ukazana hitna medicinska pomoć.

Izvor: Blic.rs

Mrdić i dalje u šatoru ispred Skupštine: Tu sam dok se zahtevi ne ispune; Hitna mu ukazala pomoć
R.Z./ATAImages

Podeli:

"Ne osećam se dobro. Štrajkujem glađu do ispunjenja zahteva. Hitna pomoć je došla da mi proveri zdravstveno stanje. Rekli su da treba infuzija i da me vode, ali ja sam odbio da me vode i vratio se u šator. Nisam prihvatio infuziju. Ostajem do ispunjenja zahteva. Sve za Srbiju! Srbija je Svetinja", poručio je Mrdić.

Podsetimo, ekipa Hitne pomoći danas je stigla na plato ispred svečanog ulaza u Skupštinu Srbije i u vozilo uvela poslanika Srpske napredne stranke Uglješu Mrdića, koji već deset dana štrajkuje glađu.

Iz šatorskog naselja, postavljenog ispred Skupštine, čuo se aplauz dok su Uglješu Mrdića medicinski radnici, pridržavajući ga pod ruku, spuštali niz stepenice do saniteta.

Uglješa Mrdić je pre dva dana izjavio da će "nastaviti štrajk glađu bez obzira koliko je teško, a motiviše ga borba za istinu i pravdu", jer, kako je rekao, "da bi Srbija mogla da nastavi uspešno da funkcioniše moraju sve institucije da rade svoj posao".

"Naš narod je željan istine i pravde i ja kao predsednik skupštinskog Odbora i kao poslanik osećam odgovornost za to i zato sam celu ovu godinu posvetio situaciji u pravosuđu i toj borbi. Sve sam istražio oko železnice i strašne tragedije u Novom Sadu vezano za pad nadstrešnice. Podneo sam krivičnu prijavu, predao dokaze koje su tražili i nije bilo nikakve reakcije", rekao je Uglješa Mrdić.

U štrajku glađu, dodao je, podržali su ga petorica ratnih vojnih veterana koji mu daju dodatnu snagu da istraje u svojoj borbi.

Podeli:

5 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: