Politika 4

02.11.2025.

14:23

Zakazana sednica Skupštine: Na dnevnom redu predlozi zakona o biračkom spisku i urbanističkim projektima

Druga sednica Drugog redovnog zasedanja Narodne skupštine zakazana je za utorak, 4. novembar.

Izvor: Tanjug

Zakazana sednica Skupštine: Na dnevnom redu predlozi zakona o biračkom spisku i urbanističkim projektima
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Podeli:

Na dnevnom redu će se, između ostalog, naći Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o jedinstvenom biračkom spisku, kao i Predlog zakona o posebnim postupcima radi realizacije projekta revitalizacije i razvoja lokacije u Beogradu između ulica Kneza Miloša, Masarikove, Birčaninove i Resavske ulice.

Kako je saopšteno iz Narodne skupštine, na dnevnom redu će se naći i Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o obligacionim i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u vazdušnom saobraćaju, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o radnom vremenu posade vozila u drumskom prevozu i tahografima, koji je podnela Vlada i Predlog zakona o stavljanju na tržište drveta i drvnih proizvoda.

Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Vlade Srbije i Vlade Svete Lucije o ukidanju viza za nosioce običnih pasoša takođe će se naći na dnevnom redu, kao i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Vlade Srbije i Vlade Benina o ukidanju viza za nosioce diplomatskih, službenih i servisnih pasoša i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o saradnji u oblasti bezbednosti i javnog reda između Vlade Srbije i Vlade Ekvatorijalne Gvineje.

Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o jedinstvenom biračkom spisku podneo je narodni poslanik Uglješa Mrdić, dok je Predlog zakona o posebnim postupcima radi realizacije projekta revitalizacije i razvoja lokacije u Beogradu između ulica Kneza Miloša, Masarikove, Birčaninove i Resavske podnelo 110 poslanika u Skupštine Srbije.

Ostale predloge koji su na dnevnom redu podnela je Vlada.

Podeli:

4 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: