29.10.2025.
8:02
Vučić posetio Centar za islamsku civilizaciju u Taškentu; On je prvi strani zvaničnik koji je obišao muzej
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa srpskom delegacijom, posetio je danas Centar za islamsku civilizaciju u Taškentu.
Predsednika Vučića je u obilazak vodio Rustam Džabarov, zamenik direktora tog centra.
Centar za islamsku civilizaciju u Uzbekistanu je institucija pri Kabinetu Ministara Republike Uzbekistan, koja se nalazi u sklopu kompleksa imanja Hazreti Imama.
Izgradnja kompleksa je pokrenuta na osnovu odluke predsednika Uzbekistana Šavkata Mirzijojeva 2017. godine, a temelj je postavljen 2018. godine.
Centar se još uvek nalazi u fazi izgradnje, ali je veći deo izgrađen. Centar za islamsku civilizaciju je najveći kulturni, naučni i obrazovni kompleks u Uzbekistanu, a obuhvata muzej, istraživački institut, biblioteke, međunarodne partnerske organizacije, naučne laboratorije, centre tradicionalnih zanata i obrazovnih odeljenja.
Aktivnosti Centra usmerene su na sveobuhvatno proučavanje istorije Uzbekistana od davnina do modernog perioda, sa fokusom na doprinos regiona svetskoj civilizaciji u oblastima nauke, kulture i duhovnog nasleđa.
Posebna pažnja se posvećuje naučnom nasleđu uzbekistanskih naučnika, proučavanju njihovih dela, kao i savremenim akademskim istraživanjima i novim otkrićima.
Ovaj muzej još nije otvoren za javnost, a predsednik Vučić je prvi strani zvaničnik koji je posetio muzej.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar