14.10.2025.
11:10
Ursula fon der Lajen stiže u Srbiju – važan susret sa Vučićem
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen, koja će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji, 14. i 15. oktobra, najavljeno je iz Kancelarije za saradnju s medijima Predsednika Republike.
Prema zvaničnom planu poste, ceremonija svečanog dočeka Fon der Lajen počinje u sredu 15. oktobra u 08.45 časova, ispred Palate Srbija.
Zatim, u 09.00 časova je predviđen tet-a-tet sastanak predsednika Republike Srbije i predsednice Evropske komisije, koji bi trebalo da traje do 09.40, za kada su zakazane izjave za medije.
Fon der Lajen na zapadnobalkanskoj turneji
Predsednica Evropske komisije inače, nalazi se na turneji Zapadnim Balkanom, a danas bi, pre dolaska u Beograd, trebalo da ima sastanke u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.
Ona je regionalnu turneju započela u ponedeljak posetom Albaniji i Podgorici gde će danas učestvovati na konferenciji "Pametan rast, zelena buducnost: ubrzavanje investicija u Crnoj Gori", najavljeno je iz EK.
- Preživela: Evropski parlament izglasao poverenje Ursuli fon der Lajen
- EU na prekretnici; Da li će Ursula "preživeti"?
Nakon toga Fon der Lajen će se u Sarajevu sastati sa članovima Predsedništva BiH, kao i sa predsednicom Saveta ministara Borjanom Krišto.
Predsednica Evropske komisije u sredu će posetiti i Prištinu gde će se sastati sa predstavnicima privremenih institucija.
Posetu Zapadnom Balkanu predsednica EK završiće posetom Severnoj Makedoniji u sredu i sastancima sa predsednicom te zemlje Gordanom Siljanovskom-Davkovom i premijerom Hristijanom Mickoskim i predsednikom Skupštine Afrimom Gašijem.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar