Politika 2

12.09.2025.

21:58

Vučić otkrio: Scenario "Nepal" i "Kirk" planirani su odavno u Srbiji; Čarli je trebalo da bude moj gost

Predsednik Srbije Aleksandar Vučič, osvrnuo se i komentarisao ubistvo Čarlija Kirka, kao i da je atentat, kao i neredi u Nepalu planirani odavno.

Izvor: B92.net

Vučić otkrio: Scenario "Nepal" i "Kirk" planirani su odavno u Srbiji; Čarli je trebalo da bude moj gost
Tanjug/Alexander Kazakov,Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Podeli:

"Šta izaziva najveći bes kod onih koji su rušili Srbiju 10 meseci? Kad bih pomenuo poziv na dijalog ili debatu istog sekunda izaziva neverovatnu dozu besa, fascinantno velik stepen agresije kod svih njihovih pristalica, lidera, lažnih novinara, medija i svega drugog. Kod njih bes izaziva kad uradite nešto potpuno normalno, što je za njih nenormalno", objasnio je Vučić.

Ukazao je na primer studenata koji žele da uče, a bili su predmet napada.

"Sve vreme vam stvaraju novu realnost u kom se raduju izliva krvi u mozak Darku Glišiću u uživo prenosu. Sladostrasno su navijali da ne preživi. Oni više nisu normalni. To je činjenica. To je anarho-liberalno-levičarsko ludilo u kom ništa pristojno i normalno više nije pristojno i normalno", rekao je on.
 
Vučić se potom osvrnuo na sam atentat na Kirka.
 
"Mislim da ljudi to posmatraju kao dogodilo se negde, nema mnogo veze s nama, hajde da komentarišemo... Mislim da će to biti jedna od prekretnica, jedan u nizu događaja koji će da predstavlja prekretnicu u budućnosti. Sa Trampom se nije uvek lako usaglasiti zbgo snage reči koje koristi, prenaglašenih izraza, ali ovoga puta bih se sto odsto sa njim usaglasio", rekao je o osvrćući se na Trampovo obraćanje povodom ubstva Čarlija Kirka.
 
 

"To što se dogodilo Čarliju Kirku je nešto što niko nije očekivao posle atentata Trampa i niko nije mogao da veruje da se to dešava u zemlji koja je do juče važila za bastion demokratije i koja je važila za zemlju racionalnog pristupa rešavanju problema i demokratiji. Zastrašujuće su reakcije polovine Amerike koja ga politički nije volela", dodao je Vučić.

"I ja nekad preteram u izboru reči koje koristim, ali šta god iskoristite ovde, niste pogrešili. Reč je o ljudima koji nemaju elementarne ljudskosti. U krajnjoj liniji pokazuju da nisu normalni. Nemaju oni zdravstveni problem, već sa svojim stavovima koji nisu nasleđeni, koji su naučeni iz socijalnog okruženja, mreža i postali su deo nove normalnosti", i dodao: "Čarli Kirk je bio jedan pametan čovek. Ne morate u svemu da budete saglasni sa njim, ali imao je inteligenciju, dobijao je pristalice svuda i imao je izuzetno brzo i snažno logičko promišljanje. Ubijen je zbog svog mišljenja. On je upucan zato što drugačije misli. Sedeo je i govorio."

Vučić smatra da će Ameriku iznutra promeniti ubistvo Čarlija Kirka, a da ih je ujedinio islamski napad na kule bliznakinje.

"To je pokazalo da mogu da budu snažna jedinstvena ozbiljna i odgovorna nacija, a ovo je kao da je sekira podelila drvo na pola. Međutim, američka država je ozbiljna država. Već danas su krenuli da otpuštaju i profesore i medicinske sestre koji prave šale na račun smrti Čarlija Kirka. Nadam se da je to izazvalo bes kod onog ozbiljnijeg dela Amerike."

On se potom osvrnuo i na reakcije Amerike i sveta na vesti o Kirkovoj smrti.

"Da se raduješ nečijoj smrti i da pevaš? Idi sine prvo da te otac i majka pogledaju, onda se javi bolnici da te dobro ispitaju. Čarli Kirk ima dvoje male dece, 31. godinu je čovek imao. Šta je uradio? Je l' mu lupio šamar? Jedino što je uradio je da je govorio ono što misli", rekao je on.

Kirk je u oktobru trebalo da dođe u Srbiju

Vučić je otkrio da je Kirk trebalo početkom oktobra da poseti Srbiju.

"On je početkom oktobra trebalo da bude i moj gost. Doživljavao je srpski narod kao slobodarski narod. Voleo je Srbe", rekao je Vučić.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: