Politika 7

07.09.2025.

18:14

Mediji: Ubica, kriminalac ili policajac? Ko je Spasoje Vulević?

Udarna pesnica žutog režima Borisa Tadića, Spasoje Vulević zatražio je penzionisanje i samim tim je dao ostavku kao komandant elitne Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ), nakon 20 godina komandovanja, navodi 24sedam.

Izvor: 24sedam

Mediji: Ubica, kriminalac ili policajac? Ko je Spasoje Vulević?
L.L./ATAImages

Podeli:

Kako se navodi, da tih 20 godina, onoga što tajkunski mediji nazivaju "časnom karijerom", ispostavilo se da ima mnogo teških i jezivih mrlja koje su umnogome odredile sudbinu zemlje.

Zloupotreba elitnih specijalaca i ucene sopstvenoj državi i sistemu, prebijanja, smrti, ubistva, krađa crnog mafijaškog novca, mahinacije sa sredstvima "dobrotvornih" fondacija i militarizacija blokadera terorista - bezbrojna su nečasna dela Spasoja Vulevića Vuleta, koja će na imenu komandanta SAJ-a zauvek ostati kao beleg beščašća, navodi 24sedam.

Prljava značka", kako se naziva policijski službenik povezan sa mafijom i kriminalnim radnjama uz zloupotrebu službenog položaja, je nadimak za koji se ispostavilo da ga u potpunosti zaslužuje Vulević, piše pomenuti portal.

Veze sa Zemunskim klanom

Potera za ubicama premijera Srbije Zorana Đinđića, vođama Zemunskog klana Dušanom Spasojevićem Šiptarom i Miletom Lukovićem Kumom završena je krvavo, ubistvom dvojice vođa organizovanog kriminala u Srbiji. Međutim, do ubistva Đinđića ne bi ni došlo da su Luković i Spasojević na vreme onemogućeni u činjenju kriminalnih dela i stvaranju najveće i najjače mafijaške mreže u istoriji Balkana.

Opširnije pročitajte ovde. 

Podeli:

Tagovi

7 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

21 h

Podeli: