29.08.2025.
16:18
"Treba da bude više mrtvih, da se izazove ustanak protiv Vučića"; Tužilaštvo odbilo da procesuira predmet
Dok je Srbija na ivici građanskog rata, zahvaljujući digitalnom haosu koji je izazvan nečinjenju nadležnog odeljenja za visokotehnološki kriminal, unutar samog tužilaštva formirana je mreža ljudi kojasprovodi političke interese stranog faktora, pišu mediji.
Kako mediji navode, u jednom od predmeta se kaže da "treba da bude više mrtvih na demonstracijama, to treba da izazove ustanak protiv Aleksandra Vučića", citirajući jedan od tvitova jednog od blokadera.
Glavni tužilac VJT Beograd, Nenad Stefanović izdao je obavezno uputstvo da se postupi po zakonu Boris Majlat, tužilac posebnog odeljenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, odnosno odelenje za visokotehnološki kriminal, je podneo prigovor.
Boris Majlat, tužilac posebnog odeljenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, odnosno odelenje za visokotehnološki kriminal, ali koji već mesecima ne preduzima ništa dok se preko društvenih mreža organizuju blokade, podstiču napadi na policiju, poziva na ubistvo visokih državnih funkcionera, izaziva panika i sabotira ustavni poredak.
Dakle, tužilaštvo je otvoreni poziv na nasilje i ubistva na protestima odbilo da procesuira, pišu mediji.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar