Politika 0

19.08.2025.

13:38

"Srbijavode" podnele krivičnu prijavu protiv televizije "Nova S"

Javno vodoprivredno preduzeće "Srbijavode" saopštilo je da je podnelo krivične prijave protiv televizije "Nova S" ali i protiv lica koja kontinuirano rade na destabilizaciji društva iznošenjem neistina koje direktno dovode u pitanje bezbednost vodnih objekata.

Izvor: Tanjug

"Srbijavode" podnele krivičnu prijavu protiv televizije "Nova S"
Shutterstock/Thapana_Studio

Podeli:

Kako su naveli, time nanose ozbiljnu štetu javnom interesu. 

"Iznošenjem dezinformacija koje izazivaju uznemirenje i narušavaju poverenje građana u državne institucije, navedena televizija i pojedinci svojim delovanjem prevazilaze granice slobode medija i ulaze u sferu namernog i organizovanog narušavanja javnog poretka i bezbednosti", navodi se u saopštenju.

Iz "Srbijavoda" posebno naglašavaju da je ovakvo postupanje "usmereno na širenje panike, destabilizaciju društva i diskreditaciju državne firme, što je protivno zakonu i kažnjivo".

Dodaju da imajući u vidu ozbiljnost posledica koje mogu nastati širenjem lažnih vesti, "Srbijavode" očekuju da će nadležni organi preduzeti odgovarajuće mere radi sprečavanja daljeg širenja neistina koje mogu ugroziti javni red, mir i bezbednost stanovništva.

JVP "Srbijavode" ostaju posvećene zaštiti interesa građana i bezbednosti sistema odbrane od poplava, te će sve pravne mogućnosti nastaviti da koriste radi zaštite svog ugleda i javnog interesa Republike Srbije, navodi se u saopštenju.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: