Politika 2

17.05.2025.

11:03

Gebelskovski narativ plenumaša i blokadera

Ne tako davno, pre samo nekoliko decenija svetom je ovladala ideologija koja je iza sebe ostavila 85 miliona stradalih ljudi, pišu mediji.

Izvor: Mediji

Gebelskovski narativ plenumaša i blokadera
L.L./ATAImages

Podeli:

Kako mediji prenose, ideologija čiji je rezultat bio najkrvaviji sukob u istoriji čovečanstva. Ona i dalje postoji, samo je promenila oblik i mutirala. Principi njenog nastanka koriste se i primenjuju danas pod maskom demokratije i borbe za ljudska prava i slobode. 

Nacaistička propaganda i njene aktivnosti bile su ključne u cilju ostvarivanja uticaja na javno mnjenje i stvaranje simpatija unutar nemačke populacije za ostvarivanje nacionalsocijalističkog programa. Autentično današnjoj propagandi srpskih plenumaša i blokadera, unapred pripremljenoj i dobro organizovanoj, nalik onoj Nemačkoj iz dvadesetih godina prošlog veka. 

Nacionalsocijalistička revolucija vremenom je poprimila nove principe svoga delovanja, modernim bojama prikrivajući krvavu i tamnu unutrušnjost, ali uvek ostavljajući pečate neizbrisivog i sebi svojstvenog traga užasa i nasilja, onog koji mesecima možemo posmatrati na ulicama naših gradova.

Tekstove iz "Narodnog posmatrača" i "Jurišnika" danas možete čitati u "Vremenu" i "Ninu" ili audio-vizuelno pratiti na kanalima "Nove S" i "N1", plakate i porole sa nemačkih trgova gledati u svojim gradskim kvartovima, "Kristalna noć" svakodnevnica je njihovih političkih neistomišljenika, dok je arijevsku rasu zamenila neprikosnovena drugosrbijanska elita.

U minhenskim pivnicama donosili su odluke i planove o državnom udaru, danas u studentskim plenumima i prostorijama nevladinih organizacija. Gebelskovsko targetiranje, etiketiranje i žigosanje osnovna su načela njihove političke platforme. 

Iza žaljenja za žrtvama tragedija krije se želja za novim, iza minuta tišine krije se potreba za stravičnom bukom nasilja, iza trčanja i biciklističkih tura potreba ljubljenja skuta velikog vođe, iza toliko puta izgovorene reči "demokratija" krije se obojeni fašizam, prenose mediji.

Iza slatkog laskanja i romantičnih sentimenata, dobrođudnih i neiskvarenih mladih i zloupotrebljenih lica, kriju se podle namere ideologa zla.

Podeli:

Tagovi

2 Komentari

Možda vas zanima

Prvi slobodan dan

Najtužniji dan Mundijala

U proširenom formatu Mundijala, ekipe koje stignu do završnice odigraće čak osam utakmica, pa je dodatno vreme za odmor od velikog značaja.

12:20

8.7.2026.

14 h

Ostala je još jedna

Putine, padaju kao domine; Gori u Omsku FOTO/VIDEO

Dronovi su napali najveću rusku rafineriju nafte, koja se nalazi u Omsku, 2.500 km od ukrajinske granice, i jedna je od samo dve rafinerije koje još nisu napadnute, potvrdio je Generalštab Oružanih snaga Ukrajine.

18:38

6.7.2026.

2 d

Podeli: