Politika 16

12.05.2025.

15:26

Predsednik Evropskog saveta stiže u Srbiju – sastaje se sa Vučićem

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće u Palati Srbija predsednika Evropskog saveta Antonija Koštu, koji boravi u zvaničnoj poseti Srbiji 12. i 13. maja, saopšteno je iz Predsedništva.

Izvor: Beta

Predsednik Evropskog saveta stiže u Srbiju – sastaje se sa Vučićem
dts Nachrichtenagentur / imago stock&people / Profimedia

Podeli:

Ceremonija svečanog dočeka sa vojnim počastima ispred Palate Srbija počeće sutra u 8.00 časova, a slede tet-a-tet razgovor Vučića i Košte, plenarni razgovori delegacija Republike Srbije i Evropske unije predvođenih Vučićem i Koštom i potom izjave za medije Vučića i Košte.

Evropski savet ranije je saopštio da Košta dolazi u Beograd u okviru posete Zapadnom Balkanu, čiji je cilj potvrda posvećenosti Evropske unije regionu.

Iz Evropskog saveta je najavljeno da će Košta naglasiti važnost daljeg jačanja obnovljenog zamaha u procesu proširenja i odnosa između EU i Zapadnog Balkana.

"Jačanje saradnje sa Zapadnim Balkanom je glavni politički prioritet za EU ​​i za mene lično. Posećujem region kako bih sa liderima razgovarao o trajnim izazovima i pokazao da je EU spremna da pomogne. Postoji jasan zamah za proširenje, ali zamah zahteva posvećenost i sprovođenje", rekao je Košta uoči posete.

Predsednik Evropskog saveta će iz Beograda otputovati u Sarajevo, 14. maja će posetiti Podgoricu i Prištinu, a 15. maja Skoplje i Tiranu.

Vučić i Košta su se prethodno sastali 25. marta u Briselu, na zajedničkoj radnoj večeri sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, kao i 3. decembra prošle godine, dva dana nakon što je Košta stupio na funkciju.

Podeli:

16 Komentari

Možda vas zanima

Prvi slobodan dan

Najtužniji dan Mundijala

U proširenom formatu Mundijala, ekipe koje stignu do završnice odigraće čak osam utakmica, pa je dodatno vreme za odmor od velikog značaja.

12:20

8.7.2026.

8 h

Ostala je još jedna

Putine, padaju kao domine; Gori u Omsku FOTO/VIDEO

Dronovi su napali najveću rusku rafineriju nafte, koja se nalazi u Omsku, 2.500 km od ukrajinske granice, i jedna je od samo dve rafinerije koje još nisu napadnute, potvrdio je Generalštab Oružanih snaga Ukrajine.

18:38

6.7.2026.

2 d

Podeli: