Politika 9

17.04.2025.

13:45

EK pozdravila formiranje nove Vlade Srbije: Naš cilj je da podržimo Srbiju na putu ka EU

Evropska komisija pozdravila je danas formiranje nove Vlade Srbije i izrazila nadu da će ona brzo preduzeti neophodne korake da održi put Srbije ka EU.

Izvor: Tanjug

EK pozdravila formiranje nove Vlade Srbije: Naš cilj je da podržimo Srbiju na putu ka EU
Shutterstock/Christophe Licoppe

Podeli:

"Naš cilj ostaje da podržimo Srbiju u napredovanju na njenom putu ka EU", rekao je portparol Komisije za Tanjug.

On je dodao da je potreban "kredibilan i opipljiv napredak u ključnim reformama" kako bi se otvorile naredne faze u procesu pristupanja, posebno u oblastima vladavine prava, slobode medija, borbe protiv korupcije, izborne reforme i demokratskih institucija.

Naveo je i da proces pristupanja EU zahteva intenzivne napore celog društva i da to treba da bude "inkluzivan nacionalni projekat u vlasništvu svih".

Novoizabrani predsednik Vlade Srbije Đuro Macut preuzeo je danas dužnost od dosadašnjeg predsednika Vlade Miloša Vučevića, nakon što je Skupština Srbije u sredu izabrala novu Vladu, koja će imati 31 člana.

Podeli:

9 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zbogom Ukrajino; Pitanje svih pitanja je...

Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u ​​Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.

12:42

19.1.2026.

1 d

Podeli: