Kosovo 1

24.12.2024.

10:19

Elek potvrdio: Nije nam odobreno da učestvujemo na izborima; Srpska lista će uložiti žalbu

Predsednik Srpske liste Zlatan Elek obratio se medijima i potvrdio da je CIK na jučerašnjem sastanku nije odobrila pravo Srpskoj listi da učestvuje na parlamentarnim izborima 9. februara 2024.

Izvor: Kosovo online

Elek potvrdio: Nije nam odobreno da učestvujemo na izborima; Srpska lista će uložiti žalbu
Kosovo onlajn

Podeli:

"Verujemo da je to urađeno po nalogu Aljbina Kurtija kako bi sprečio učešće Srba na izborima. Ova odluka nema uporište u zakonu i dokaz je koliko Kurti želi da eleminiše Srbe sa ovih prostora. Kurti ne želi da vidi pripadnike Srpske liste u parlamentu, već želi da u njemu vidi poslušne Srbe poput Nenada Rašića," rekao je Elek.

Dodao je da iako je odluka nezakonita, doneta je zbog toga što se Srpskoj listi spočitava da je u video spotu koristio termin Kosovo i Metohija i taj termin je potpuno legalan jer predstavlja toponim. 

"Rekao sam umesto Kosovo, Republika Srbija. Ponosim se tim rečima i čvrsto stojim iza svega izgovorenog. To dovoljno govori koliko je Srpska lista trn u oku Kurtiju. Ovo nije kršenje zakona i ne može dovesti do toga da ona bude eliminisana iz izborne trke. Daću vam primer liste gospodina Jablanovića, koji takođe koristi temin Kosovo i Metohija kao i ja, pa je njegova lista potvrđena za izbore. Mi smo svesni svih malverzacija Kurtija protiv Srpske liste jer on u našoj listi vidi protivnike. Zato je i pokrenuo postupke protiv svih čelnika Srpske liste, ali i direktora u javnom sistemu, ističući da se borimo protiv ustavnog poretka Kosova," rekao je on.

Elek je naglasio da će se svim političkim i demokratskim sredstvima boriti protiv ove odluke. 

"U toku dana ćemo izbornom panelu podneti žalbu, a od njih očekujem jasnu odluku kojom će odbaciti ovu Kurtijevu nedemokratsku odluku. Zahvaljujem se svim građanima, predsedniku Aleksandru Vučiću i američkoj ambasadi koja je osudila ovakvu odluku," zaključio je Elek.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: