Kosovo 0

13.12.2024.

15:27

Pripadnik tzv. kosovske policije koji je ranio Milana Jovanovića osuđen na tri godine zatvora

Osnovni sud u severnom delu Kosovske Mitrovice osudio je danas na tri godine zatvora pripadnika tzv. kosovske policije Koraba Pepaja za krivično delo ubistvo u pokušaju.

Izvor: Tanjug

Pripadnik tzv. kosovske policije koji je ranio Milana Jovanovića osuđen na tri godine zatvora
Profimedia

Podeli:

On je u aprilu prošle godine na policijskom punktu kod Bistričkog mosta pucao i ranio Milana Jovanovića.

Sud je Pepaja oslobodio optužbi za manipulaciju dokazima.

Trojica pripadnika tzv. kosovske policije oslobođeni su optužbe za neprijavljivanje krivičnog dela.

Advokat Miloš Delević izjavio je da je zadovoljan zbog osuđujuće presude Pepaju i dodao da će nakon konsultacija sa Milanom Jovanovićem odlučiti da li će podneti žalbu na ovakvu presudu.

Naglasio je da cilj nije bio određivanje što veće kazne, nego da se, kako je istakao, skrene pažnja da ovakve stvari ne smeju da prođu nekažnjeno.

"Ovakve stvari ne smeju više da se ponavljaju, verujem da će ovo poslužiti kao opomena ostalim policijskim službenicima, ali i biti način da se spreči njihova samovolja", rekao je Delević.

Pripadnik tzv. kosovske policije Korab Pepaj je 10. aprila prošle godine u blizini punkta specijalnih jedinica tzv. kosovske policije kod Bistričkog mosta pucao i ranio Milana Jovanovića.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Napadnuti smo: Šaljemo ratne brodove

Švedski premijer Ulf Kristerson izjavio je juče, nakon najave da će ta zemlja prvi put poslati ratne brodove u Baltičko more, da je Švedska izložena hirbidnim napadima, kao i da "nije ni u ratu ni u miru".

9:57

13.1.2025.

1 d

Svet

Nezadovoljstvo raste: Poljska "na ivici"?

Poljsko društvo je umorno od sukoba u Ukrajini i razočarano ukrajinskim izbeglicama, rekao je poljski ministar odbrane Vladislav Kosinjak Kamiš u intervjuu za "Fajnenšel tajms".

20:07

12.1.2025.

2 d

Podeli: