Kosovo 0

02.02.2026.

14:11

Aljidemaj osuđen na 13 godina zatvora zbog navodnog ratnog zločina nad civilima

Osnovni sud privremenih institucija u Prištini danas je u ponovljenom postupku prvostepeno osudio Muhameda Aljidemaja na kaznu zatvora od 13 godina za navodni ratni zločin protiv civilnog albanskog stanovništva u Izbici kod Kline tokom 1999. godine.

Izvor: Tanjug

Aljidemaj osuđen na 13 godina zatvora zbog navodnog ratnog zločina nad civilima
Shutterstock/Dan Henson

Podeli:

Aljidemaju će u kaznu biti uračunato vreme provedeno u pritvoru, a dužan je i da plati troškove sudskog postupka.

Na ovu presudu odbrana optuženog ima pravo žalbe apelacionom sudu u Prištini u roku od 30 dana.

Za isto krivično delo Aljidemaj je u julu 2024. godine osuđen pred sudom privremenih institucija u Prištini na 15 godina zatvora.

Odbrana je na tu presudu uložila žalbu, pa je apelacioni sud u Prištini u avgustu prošle godine predmet vratio na ponovno suđenje.

Aljidemaj je iz Krnjine kod Istoka, a više od 20 godina živeo je u Jakovu kod Beograda.

Uhapšen je 2021. godine kada je došao na Kosovo i Metohiju.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

1 d

Podeli: