Kosovo 0

05.01.2026.

12:54

Petković: Kurti je najveća pretnja stabilnosti regiona

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti najveća pretnja stabilnosti regiona.

Izvor: Tanjug

Petković: Kurti je najveća pretnja stabilnosti regiona
Tanjug/JADRANKA ILIĆ (STF)

Podeli:

Kurti, preman jegovim rečima, godinama pravi haos na Kosovu i Metohiji, a za to uporno traži izgovor u izmišljenim hibridnim pretnjama i zaverama.

Petković je, reagujući na tvrdnje Kurtija iznete u intervjuu za Kosova pres o tome da Beograd navodno "destabilizuje region" i da "vodi hibridni rat", istakao da neuračunljivost Kurtija u kombinaciji sa paranojom čini opasan zapaljivi koktel koji je pretnja miru i stabilnosti na celom zapadnom Balkanu.

"Kurtijeva snoviđenja o špijunima i pretnjama raznih vrsta jesu samo izgovor za napad na Srbe, odnosno brutalno gušenje svakog slobodarskog glasa na Kosovu i Metohiji", naveo je Petković, a saopštila Kancelarija za Kosovo i Metohiju.

Naglasio je da politički zatvorenici koje Kurti drži protivpravno u kazamatima nisu špijuni, već žrtve tiranije i šovinističkog divljanja režima u Prištini.

"Kako je krenuo, Kurti bi svakom Srbinu na Kosovu i Metohiji da prišije etiketu navodnog špijuna ili teroriste i krajnje je vreme da njegovi sponzori uvide da podržavaju, ne samo jednog retrogradnog političara, već čoveka koji nastoji da ceo Balkan pretvori u mesto sukoba i nemira", naveo je Petković.

Istakao je da je Srbija garant stabilnosti regiona, rešena da očuva mir na zapadnom Balkanu, ali da je neophodno jasno i glasno reći da Kurti sebi uporno gradi imidž ratnog poglavice i da to može postati ozbiljan problem, ne samo za naš region, već i za čitavu Evropu.

Kurti je prethodno u intervjuu za KosovaPres izneo tvrdnje da je Priština izložena "direktnim pretnjama" i "hibridnom ratu", a kao izvor toga je naveo Beograd.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: