Kosovo 2

18.09.2025.

20:02

Naoružani civili u Severnoj Mitrovici; "Euleks i Kfor da reaguju"

Srpska lista (SL) saopštila je danas da je na glavnom gradskom šetalištu u Severnoj Mitrovici primećen veći broj naoružanih civila bez ikakvih obeležja, posebno u blizini glavnog mosta i pozvala misije Euleks i Kfor da hitno izađu na teren.

Izvor: Tanjug

Naoružani civili u Severnoj Mitrovici; "Euleks i Kfor da reaguju"
EPA/Djordje Savic

Podeli:

U saopštenju se precizira da su najveću srpsku stranku na Kosovu i Metohiji o tome obavestili građani koji su zabrinuti za svoju bezbednost.

Srpska lista je pozvala Euleks i Kfor da provere o čemu je reč, jer su građani zabrinuti za svoju bezbednost, imajući u vidu da se u ovim večernjim satima veliki broj porodica sa decom nalazi na tom šetalištu.

"Pozivamo građane da ostanu mirni i da ne nasedaju na eventualne provokacije odlazećeg režima u Prištini, koji je spreman na sve u pokušaju da dobije jeftine političke poene", kaže se u saopštenju SL.

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

2 d

Podeli: