Hronika 17

02.11.2024.

0:00

U Srbiji Dan žalosti

U Srbiji je danas Dan žalosti povodom smrti i stradanja građana zbog urušavanja konstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu.

Izvor: B92.net

U Srbiji Dan žalosti
EPA-EFE/MARKO KAROVIC

Podeli:

Vlada Srbije proglasila je 2. novembar za Dan žalosti na osnovu Zakona o obeležavanju dana žalosti u Republici Srbiji.

Ovim zakonom je predviđeno da se dan žalosti proglašava, između ostalog, zbog naročito teške nesreće koja za posledicu ima smrt, ranjavanje ili teško oštećenje zdravlja većeg broja ljudi.

14 ljudi nastradalo je juče u nesreći izazvanoj urušavanjem nadstrešnice na staroj zgradi Železničke stanice u Novom Sadu.

17 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: