Hronika 0

15.08.2026.

17:33

Oglasila se agencija posle nesreće u Bugarskoj; Evo šta se zna do sada VIDEO

Turistička agencija "Go2 Travelling" saopštila je danas da je jedna osoba zadobila lakše telesne povrede u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila Bugarskoj, a u kojoj je učestvovao autobus koji je prevozio srpske turiste.

Izvor: Tanjug

Oglasila se agencija posle nesreće u Bugarskoj; Evo šta se zna do sada VIDEO
AstroStar/Shutterstock

Podeli:

"Prema našim dosadašnjim saznanjima, jedna osoba je zadobila lakše povrede i nalazi se pod adekvatnim nadzorom i brigom, dok su svi ostali putnici bezbedni i dobro se osećaju", navodi se u saopštenju.

Dodaju da je do te saobraćajne nesreće koja se dogodila u toku povratka grupe putnika iz Kušadasija, a kod isključenja za Panagjurište, u smeru ka Sofiji, došlo oko četiri sata ujutru, na autoputu u smeru ka Sofiji.

Dodaju da je do nesreće došlo kada je autobus iz za sada neutvrđenih razloga probio zaštitnu ogradu i sleteo sa puta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Autobus je ostao na točkovima i nije se prevrnuo, a svi putnici su bezbedno i samostalno napustili vozilo.

"Putnici su potom prevezeni do obližnjeg restorana, gde su sačekali organizovanje daljeg prevoza. Obezbeđen je zamenski autobus kako bi putovanje bilo nastavljeno bezbedno i uz što manje neprijatnosti, a sve dodatne mere preduzimamo kako bi naši putnici imali svu potrebnu pomoć i podršku", navodi se u saopštenju.

Iz ove agencije navode i da su od prvog trenutka uz putnike i čim su saznali za događaj uspostavili su kontakt sa njima, dok su pratioci grupe agencije sa njima sve vreme.

"Bezbednost i dobrobit naših putnika predstavljaju apsolutni prioritet u svakoj situaciji i nastavićemo da pratimo tok povratka do bezbednog dolaska svih putnika kućama", navodi se u saopštenju.

Ranije danas ambasada Republike Srbije u Bugarskoj dostavila je Tanjugu saopštenje u kom je navela da je došlo do te saobraćajne nesreće u kojoj je učestvovao dvospratni autobus koji je prevozio 84 putnika iz Srbije.

Prema informacijama kojima raspolaže Ambasada, autobus je sleteo sa kolovoza, probio zaštitnu ogradu i zaustavio se na obližnjoj njivi, navodi se u saopštenju dostavljenom Tanjugu. Ambasada Republike Srbije u Bugarskoj nastavlja da prati situaciju i u stalnom je kontaktu sa nadležnim organima Republike Bugarske.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: