Hronika 1

27.11.2025.

13:47

Nastavlja se borba protiv korupcije; Hapšenje u Inđiji zbog zloupotrebe službenog položaja

Pripadnici UKP-a uhapsili su dvojicu muškaraca zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja i krivično delo u pomaganju.

Izvor: B92.net

Nastavlja se borba protiv korupcije; Hapšenje u Inđiji zbog zloupotrebe službenog položaja
Shutterstock/Milos Jevtic

Podeli:

Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsilo je D. L. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja, i M. P., vlasnika jedne preduzetničke radnje iz Inđije, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo u pomaganju.

U toku do sada preduzetih radnji u okviru predistražnog postupka utvrđeno je da postoje osnovi sumnje da je osumnjičeni D. L., bivši direktor JKP "Komunalac" Inđija, u periodu od 5. 3. 2024. do 1. 7. 2024. godine, iskoristio svoj službeni položaj i nezakonito isplatio 2.780.600 dinara preduzetničkoj radnji čiji je vlasnik osumnjičeni M. P., za radove na grobljima koje ta radnja nije izvodila, i to na osnovu faktura neistinite sadržine koje je sačinio M. P.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave Kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije nastavljaju dalji rad na suzbijanju korupcije na teritoriji Republike Srbije.

Pročitajte još:

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: