Hronika 2

13.02.2025.

14:50

Saslušanje zbog milionske prevare u EPS-u: Grčić se branio ćutanjem

Aktuelni predsednik opštine Obrenovac i bivši v. d. direktora EPS Milorad Grčić danas se na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu branio ćutanjem, saznaje Tanjug.

Izvor: Tanjug

Saslušanje zbog milionske prevare u EPS-u: Grčić se branio ćutanjem
Milos Tesic/ATAImages

Podeli:

Grčić, biznismen Aleksandar Papić i još 13 osoba uhapšeni su juče, a sumnja se da su zloupotrebili službeni položaj i ovlašćenja u vezi sa javnim nabavkama za javno preduzeće Elektroprivreda Srbije.

Njihovo saslušanje je počelo jutros oko 8 sati. Posle saslušanja će biti poznato da li će i za koga tužilaštvo predložiti pritvor.

Sumnja se da su oni, od 2018. do 2021. godine izvršenjem različitih krivičnih dela na štetu EPS-a, sebi i drugima pribavili imovinsku korist, koju su zatim ubacivali u legalne novčane tokove. EPS su, kako se sumnja, oštetili za više od 100 miliona dinara.

Osumnjičenima se na teret stavljaju krivična dela zloupotreba službenog položaja, zloupotreba položaja odgovornog lica, pranje novca, primanje mita, davanje mita i trgovina uticajem.

U tužilaštvo su u pratnji policije dovedeni i biznismeni Aleksandar Papić, njegov najbliži saradnik Toni Apostolović, kao i preostalih 12 uhapšenih koji se sumnjiče da su od 2018. do 2021. godine izvršenjem različitih krivičnih dela oštetili EPS za oko milion evra.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Eskaliralo je; Gori u Ormuskom moreuzu VIDEO

Dve iranske rakete pogodile su brod američke mornarice koji je pokušao da uđe u Ormuski moreuz, sprečivši ga na taj način da to i učini, prenela je danas agencija Fars, pozivajući se na lokalne izvore.

12:28

4.5.2026.

1 d

Podeli: