Društvo 0

28.01.2026.

18:50

Magla večeras pravi problem vozačima: Vlažni kolovozi i slaba vidljivost širom Srbije

Vozačima se večeras savetuje dodatni oprez zbog magle i smanjene vidljivosti, jer su kolovozi mestimično vlažni, što u kombinaciji sa lošim vremenskim uslovima povećava rizik od saobraćajnih nezgoda.

Izvor: Tanjug

Magla večeras pravi problem vozačima: Vlažni kolovozi i slaba vidljivost širom Srbije
Shutterstock/Joe Lorenz Design

Podeli:

Vozači večeras treba da obrate posebnu pažnju na stanje kolovoza, upozorava Auto-moto savez Srbije (AMSS). Zbog pojave magle, putevi mogu biti vlažni i klizavi, a u kombinaciji sa smanjenom vidljivošću postoji povećan rizik od lančanih sudara.

Magla će tokom večeri dodatno smanjivati vidljivost na putevima u Timočkoj krajini, kao i u jugozapadnim i zapadnim delovima Srbije, zbog čega se preporučuje smanjena brzina, veće odstojanje između vozila i oprez prilikom preticanja.

Na naplatnim stanicama na auto-putevima u Republici Srbiji trenutno nema zadržavanja vozila.

Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, na putničkim terminalima graničnih prelaza nema zadržavanja ni na ulazu ni na izlazu iz Srbije.

Kada je reč o teretnom saobraćaju, na pojedinim graničnim prelazima i dalje postoje otežani uslovi za kamione, usled protesta prevoznika. Blokade su počele u ponedeljak 26. januara u podne, a prevoznici traže izmene pravila važećih za boravak profesionalnih vozača u Šengen zoni. Kako navode, protesti će trajati dok se ne pronađe odgovarajuće rešenje.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zvanično: U penziju sa 70 godina

Danska je odlučila da će njeni građani moći da se penzionišu sa 70 godina. U međuvremenu, radnici u drugim zemljama EU i dalje mogu da se penzionišu sa 60 godina.

18:43

27.1.2026.

1 d

Region

"Ljudi u panici beže iz Crne Gore"

Trend odlaska stranaca, a ne samo ruskih državljana, ne samo da se nastavio, već se višestruko pojačao, čemu je doprineo i novi Zakon o strancima, kao i izmene u poreskom sistemu Crne Gore.

17:44

27.1.2026.

1 d

Svet

Novi front na pomolu: Evropa kreće u lov na Ruse

Četrnaest evropskih zemalja najavilo je pooštravanje bezbednosnih i nadzornih mera u Baltičkom i Severnom moru, upozorivši da bi pojedini tankeri iz takozvane "flote u senci" mogli biti tretirani kao brodovi bez nacionalnosti.

17:18

27.1.2026.

1 d

Podeli: