Društvo 6

04.05.2025.

23:30

Premijer Macut osudio vandalski čin u Novom Sadu: Zahtevam da se počinilac u narednim satima pronađe

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut osudio je večeras vandalski čin nepoznatog lica koje je oskrnavilo mesto odavanja pošte stradalima na železničkoj stanici u Novom Sadu.

Izvor: Tanjug

Premijer Macut osudio vandalski čin u Novom Sadu: Zahtevam da se počinilac u narednim satima pronađe
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Podeli:

"U danima kada se sećamo mladih izgubljenih života u Osnovnoj školi 'Vladislav Ribnikar' u Beogradu, kao i u selima Dubona i Malo Orašje, u Novom Sadu se na mestu sećanja na naše tragično nastradale građane javno ispoljava skrnavljenje i nepoštovanje sećanja na mrtve, koje nije u duhu srpskog naroda", rekao je premijer, saopšteno je iz Vlade. 

"Oštro osuđujem ovakav neljudski akt i zahtevam da se počinilac u narednim satima pronađe, kako bi odgovarao za svoj postupak", naveo je prof. Macut.

Podsetimo, danas je jedan, za sada nepoznati čovek, mokrio po svećama, cveću i plišanim igračkama ostavljenim na pločniku u pomen stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine.

6 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: