Domaća scena 0

02.12.2024.

18:25

Najbolji u Srbiji: Tim BEO je šampion kvalifikacija za Phygital Football!

Za tim nastupaju Milan Lola Smiljanić, Jovan Stojanović i naš dugogodišnji nacionalni šampion u eFootball-u, Marko Roksić.

Autor: B92.net

B92.net
Najbolji u Srbiji: Tim BEO je šampion kvalifikacija za Phygital Football!
SESE

Podeli:

U nedelju, 1. decembra u 10:30 časova održale su se nacionalne kvalifikacije za Phygital Football, jedinstveno takmičenje koje će se održati u sklopu međunarodnog događaja Games of the Future. Turnir se odigrao uživo u Beogradu uz podršku Srpskog Saveza Elektronskih Sportova i Esportova (SESE) i Fudbalskog Saveza Beograda.

Phygital Football predstavlja spoj realnog i virtuelnog fudbala u kome se igrači bore na terenu ali i na konzoli, kombinujući veštine iz sveta tradicionalnih i elektronskih sportova. Jedan meč Phygital Fudbala se sastoji od jednog 5v5 meča pravog fudbala i jedne partije EA FC na konzoli. Ovaj format uvodi dodatnu dimenziju u obe discipline, što celokupno takmičenje podiže na potpuno novi nivo.

Kao najbolja ekipa na kvalifikacijama pokazao se Tim BEO, koji je u velikom finalu savladao Obilić Esport rezultatom 2-0.

Ovde možete pogledati snimak celog turnira.

Izvor: RUR

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

9 h

Podeli: