Reciklažom se planeta spasava

Procene su da je svakog dana za oko 1.000 tona ambalažnog otpada više nego što je bilo prethodnog. Ukoliko ne budemo blagovremeno reagovali i naučili da pravilno recikliramo otpad, postoji realan rizik da će naša planeta jednog dana biti pretrpana đubretom.

Promo

Izvor: B92

Ponedeljak, 05.06.2017.

13:34

Reciklažom se planeta spasava
Foto: Delez

Koliko štetnih posledica na naš eko-sistem ima samo jedna bačena folija od čokolade, kesa ili flaša, koliko meseci i godina je potrebno da se neki otpadni materijal raspadne, ali i na koji način možemo da učinimo da otpad ne zagađuje prirodu, imali su prilike da nauče mališani iz vrtića "Mala sirena", kao i svi prisutni na edukativnoj predstavi koju su zajedno organizovali Maxi supermarketi i Sekopak u beogradskom naselju Stepa Stepanović. "Delez Srbija je jedan od lidera u reciklaži na ovom tržištu. Odgovoran odnos prema životnoj sredini i poštovanje strogih standarda u ovoj oblasti je nešto što determiniše našu poslovnu strategiju. U 2016. godini reciklirali smo blizu 10 hiljada tona otpada, što je 24 procenta više nego u prethodnoj. To jasno pokazuje koliko aktivno radimo i doprinosimo očuvanju zdrave životne sredine", ističe Nikola Papak, menadzer za korporativne komunikacije Delez Srbija.

Delez posebno ističe, kao pozitivan primer, kontinuiranu saradnju i unapređenje u oblasti recikliranja otpada uz pomoć Sekopaka.

"Samo tokom prošle godine je za 53 procenta povećano recikliranje otpada, a kroz instaliranje 7 ekoloških ostrva ispred radnji data je i mogućnost kupcima da se uključe u ovaj odgovorni proces", ističe Nikola Papak.
Foto: Delez
Kroz brojene akcije recikliranja organizovane tokom 2016. godine, čak 5.338 potrošača uvidelo je opšti značaj ovog pitanja i prikupilo 4 tone otpada koji je uspešno recikliran.

Pored reciklaže, veoma je važno da kompanija poštuje i druge ekološke standarde.

"Čak 94,4 procenta frižidera koje kompanija Delez koristi u svojim radnjama su bez negativnog uticaja na ozonski omotač, a kontinuirano smanjujemo i uticaja na globalno zagrevanje", ističe PR Deleza.

Organizovan proces upravljanja ambalažnim otpadom koji će doprineti zdravijem životu i okruženju svih nas, kao i kako da taj otpad ne završi u prirodi, već u pogonima za reciklažu, misija je Sekopaka već više od 10 godina.

“Sekopak je bio pionir u sistemu upravljanja ambalažnim otpadom davne 2006. godine. Danas, zahvaljujući partnerima i sakupljačkoj mreži, Sekopak je u proteklih sedam godina prikupio i predao na reciklažu više od 240.000 tona ambalažnog otpada. Za 2016. godinu je cilj bio 44% i toliko je i reciklirano, ove godine Sekopak će predati na reciklažu preko 75.000 tona ambalažnog otpada i ići ka ispunjenju cilja za 2017. godinu od 50%. Do sada, Sekopak je sproveo bezbroj kampanja i akcija, koje su pokazale visoku spremnost građana da učestvuju i odvajaju otpad, što će nastaviti da radi u budućem periodu.”, istakla je Violeta Belanović- Kokir generalna direktorka Sekopaka.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Srbija

Nove cene cigareta

Od 1. maja važiće novi iznosi akciza usklađeni sa prošlogodišnjom inflacijom od 7,6 odsto. Prema novim informacijama, već su ukalkulisane nove cene cigareta.

9:47

29.4.2024.

17 h

Podeli: