Zanimljivosti 0

21.05.2026.

10:54

"Ne smite tu parkirat!" FOTO

Neće biti boljeg trenutka da za naslov "ukrademo" rečenicu iz popularnog videa, jer je jedan vozač je odvezao svoj Cybertruck u jezero da vidi kako reaguje. Na njegovu žalost, reagovala je policija.

Izvor: Tanjug

"Ne smite tu parkirat!" FOTO
Facebook/Grapevine Police Department

Podeli:

Policija maeričkog grada Grejpvajn je u saopštenju navela da, iako Cybertruck može fizički da bude sposoban za ulazak u plitke slatkovodne površine, "takvo ponašanje može izazvati pravne i bezbednosne probleme prema zakonima Teksasa".

Vozač je uhapšen zbog vožnje u zatvorenom delu jezera, kao i zbog drugih prekršaja u vezi sa bezbednosnom opremom na vodi, saopštila je policija.

"Ne bismo preporučili da neko namerno vozi svoje vozilo u vodu. To nije samo pitanje bezbednosti, već je i pravno pitanje", rekla je Katarina Gamboa iz Policijske uprave Grejpvajn, preneo je CBS News.

Delimično potopljeno vozilo je uklonjeno sa obale na južnoj strani jezera uz pomoć tima za spasavanje vatrogasne službe.

Šta je isprobavao?

Režim "Wade mode" omogućava, navodno, da Cybertruck da "ulazi i vozi kroz vodene površine kao što su reke i potoci", do maksimalne dubine od 81,5 centimetara, navodi se u Teslinom onlajn priručniku.

Kompanija je u priručniku navela da je odgovornost na vozaču " da proceni dubinu bilo koje vodene površine pre ulaska", uz upozorenje da "šteta ili prodor vode nastali tokom vožnje kroz vodu nisu pokriveni garancijom".

Tesla takođe navodi da se maksimalna dubina prolaska kroz vodu od oko 81,5 centimetara meri od dna gume, tako da u slučaju da voda postaje previše duboka, vozačima se savetuje da se vrate u pliću vodu ili na suvo tlo, kao i da se ne vozi kroz duboke i brze tokove.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potvrđeno je – definitivno se povlače

Vrhovni komandant savezničkih snaga za Evropu, general Aleksus Grinkevič potvrdio je danas na konferenciji za medije da će Sjedinjene Američke Države povući 5.000 vojnika iz Evrope, uključujući deo snaga iz Nemačke i otkazanu rotaciju u Poljskoj.

20:13

19.5.2026.

1 d

Podeli: