Visoki napon 11

20.09.2025.

9:35

Volkswagen testira revolucionarnu tehnologiju!

Motocikli i baterije? Neće se svima svideti ovo rešenje.

Izvor: Revijahak

Volkswagen testira revolucionarnu tehnologiju!
Ducati

Podeli:

Električna tehnologija nije uspela da ostavi veći trag u svetu motocikala, ali to ne sprečava Volkswagen grupu da testira baterijsku tehnologiju u dvotočkašima.

Ducati je, kao što znate, u vlasništvu VW grupe, a Ducati je bio i jedini dobavljač motocikala za Svetsko prvenstvo MotoE. Naglasak je na "bio" jer se prvenstvo ove godine ugasilo.

U Nemačkoj je predstavljena obnovljena verzija Ducatijevog prototipa V21L, sada opremljena sa 980 QSE-5 ćelijama kompanije QuantumScape, piše Revijahak.

Volkswagen testira revolucionarnu tehnologiju!
Ducati

Ove ćelije koriste litijum-metalnu anodu i keramički separator, obećavajući značajna poboljšanja u gustini energije, mogućnosti brzog punjenja i bezbednosti u odnosu na tradicionalne litijum-jonske baterije.

Cilj je testirati ovu tehnologiju i jednog dana početi serijsku proizvodnju.

Veza VW-a sa QuantumScapeom traje već celu deceniju, ali još čekamo značajnije vesti po pitanju baterija sa čvrstim elektrolitom. Kao, uostalom, i kod mnogih drugih proizvođača.

Svi nešto obećavaju, a nikako da uđu u serijsku proizvodnju...

Podeli:

11 Komentari

Možda vas zanima

Politika

Mediji: Zagorka Dolovac napustila Srbiju

Dan nakon sednice Odbora za pravosuđe koji je odbio izveštaje Vrhovne javne tužiteljke Zagorka Dolovac o radu javnog tužilaštva od 2020-2025. godine, ona je otputovala avionom za Amsterdam, prenosi Kurir.

10:51

2.12.2025.

2 d

Podeli: