Automobili

Sreda, 31.08.2022.

15:00

Vlasnici Tesli pokrenuli štrajk glađu

Norveška je svetski rekorder po pitanju elektrifikacije voznog parka, ali i tamo ima problema.

Vlasnici Tesli pokrenuli štrajk glađu
Foto: Tesla promo

Za najnovije probleme krivi su navodno Teslini automobili za koje grupa vlasnika iz Norveške tvrdi da su kvarljivi i da imaju brojne probleme. A kako bi se njihov glas čuo, odlučili su se na radikalan potez i pokrenuli štrajk glađu.

Ovako rigoroznom metodom žele da skrene pažnju na probleme koje svakodnevno doživljavaju u svojim automobilima. Prema njihovim tvrdnjama, Teslini automobili imaju brojne probleme, koji idu od lošeg kvaliteta izrade, poput klimavog sedišta, pa sve do slučajeva kada automobil ne može da se pokrene, navodi Index.hr.

Njihov krajnji cilj je da Elon Musk čuje za njih. Sigurni su da će reagovati na njihove molbe i pomoći im. Dosadašnje iskustvo je da celi proces servisa traje predugo, a neretko im se kvarovi ne uklone u potpunosti.

A sve to je važno jer govorimo o nemalom tržištu i zemlji s najvećim brojem Teslinih automobila po stanovniku na svetu. U svakom slučaju, radi se o negativnoj reklami, ne samo na norveškom nego i na evropskom tržištu, gje su upravo Teslini modeli najprodavaniji u konkurenciji električnih automobila.

U nastavku sledi i lista najčešćih problema s kojima se ova grupa vlasnika susreće na Teslama:

automobil neće da se "upali“ kada je hladno,

automobil neće da se e"upali“ kada je vruće,

ručke na vratima se ne otvaraju kada je hladno,

intenzivna škripa,

"mehurići" u sedištima,

labavo prednje sedište,

poklopac prtljažnika napunjen kišnicom,

autopilot ne radi ispravno,

prespora internet veza,

neispravnost brisača vetrobrana,

automobil škripi pri prelasku neravnina,

labave dekorativne lajsne,

vrata se u nekim slučajevima otvaraju sama od sebe,

kompjuter na vozilu ne radi,

žuti pojas na ekranu,

prozori se ne zatvaraju u potpunosti,

sistemi se sami ponovo pokreću,

problemi sa smanjenjem snage punjenja baterije,

problemi s korozijom na novim automobilima (posebno na Modelu 3),

loš kvalitet boje - potrebno lakiranje,

problemi s klima uređajem,

kraće trajanje baterije nego što tvrdi Tesla.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

65 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pristali su: Ovo je sve što bi trebalo da dobije Ukrajina

Ukrajina, Sjedinjene Američke Države i evropski partneri su se tokom pregovora koji se danas održavaju u Berlinu dogovorili o parametrima za postizanje mira u Ukrajini, prenosi ukrajinska agencija Ukrinform, pozivajući se na saopštenje evropskih lidera.

21:00

15.12.2025.

1 d

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: