Aktuelno 9

06.07.2024.

15:29

Kod Nemaca ništa novo: Raspoloženje pada, "rat" Kine i EU izaziva pesimizam

Raspoloženje u nemačkoj auto-industriji se blago pogoršalo u junu, zaključak je danas objavljenog izveštaja Instituta za ekonomska istraživanja IFO iz Minhena.

Izvor: Tanjug

Kod Nemaca ništa novo: Raspoloženje pada, "rat" Kine i EU izaziva pesimizam
Shutterstock/meowKa

Podeli:

Indikator koji meri poslovno raspoloženje u auto-industriji Nemačke je u junu pao sa majskih minus 9,1 poena na minus 9,3 poena, navodi se u izveštaju.

"Čini se da nemačka automobilska industrija, kao i nemačka privreda uopšte, nije u stanju da dobije novi zamah", izjavila je stručnjak IFO Anita Velfl.

Kompanije su bile više zadovoljne svojim tekućim poslovanjem nego u maju, ali su istovremeno pokazale veći pesimizam povodom razvoja svog biznisa u bliskoj budućnosti.

"Transformacija nemačke automobilske industrije je ogroman zadatak za proizvođače, a posebno za dobavljače, menjaju se zahtevi kupaca i životni ciklus proizvoda", rekla je Velfl. 

Ona je navela da spor da između Evropske unije i Kine oko carina na električne automobile i drugu robu takođe negativno utiče na očekivanja u nemačkoj automobilskoj industriji.

Podeli:

9 Komentari

Možda vas zanima

Američke trupe se pomeraju

Eskalacija: Vojska se gomila, rat na pragu

Sjedinjene Američke Države su ove nedelje premestile veliki kontigent aviona za specijalne operacije i više teretnih aviona koji prevoze trupe i opremu u karipski region, preneo je danas Vol Strit Džornal (WSJ) pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.

22:59

23.12.2025.

1 d

"Kaubojsko ponašanje" Vašingtona

Oštro; Rusija udarila na Ameriku: "To je čin agresije"

Rusija najoštrije osuđuje zaplenu tankera kod obale Venecuele od strane Sjedinjenih Američkih Država, izjavio je danas stalni predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.

23:38

23.12.2025.

1 d

Podeli: