10.04.2026.
9:05
Stiže nam Fiat Koala!
Fiat Grande Panda uskoro dobija "brata" iz životinjskog sveta, sudeći po pisanju italijanskih medija.
Stellantis je nedavno u Torinu registrovao novo ime modela - Fiat Koala, prenosi list Corriere Della Sera. Naziv je, kao i kod modela Fiat Panda i Fiat Grizzly, inspirisan popularnim životinjama koje su ugrožene.
Novi model bi mogao biti izveden iz aktuelne Fiat Grande Pande, sa kojom bi delio platformu i veliki broj komponenti, ali uz drugačiji dizajn i enterijer.
Prema nezvaničnim informacijama, već postoje predserijski primerci, a proizvodnja bi mogla da bude organizovana u Maroku, gde su već planirani modeli poput Giga Panda i Fastback verzije, dodaje italijanski list.
Više detalja očekuje se 21. maja kada će direktor Stellantisa govoriti o novom industrijskom kompleksu, a u međuvremenu, Fiat beleži dobre rezultate na italijanskom tržištu, posebno zahvaljujući modelu Fiat Pandina, koji prednjači po prodaji u ovoj zemlji.
Među novitetima se ističe i Fiat 500 Hybrid, dok Grande Panda dodatno jača prisustvo brenda.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar