23.03.2026.
17:45
Sajam automobila: Povratak legende, ali u drugačijem ruhu FOTO
Novi Renault 4 predstavljen je srpskoj publici.
Osam miliona! Toliko je "četvorki" Renault prodao u više od 100 zemalja tokom 30 godina proizvodnje originalnog modela.
Preživeo je do 1994. godine, kada ga je već pregazilo vreme, a nedavno se i zvanično vratio.
Ne treba ga zvati direktnim naslednikom stare "četvorke", jer to više nije onaj spartanski hečbek kakav je bio u prvoj verziji.
Renault 4 E-Tech ima isključivo električni pogon, a francuski proizvođač uložio je napore da prenese neke vizuelne detalje koje pamtimo sa starog modela, kao što su zaobljeni farovi ili prepoznatljiva trodelna stop svetla.
- Još jedan zanimljiv debi: Na Sajmu izložena nova Toyota RAV4 FOTO
- Posetioci na Sajmu spremni da plate od 25.000 do 30.000 evra za novi automobil
Sa dužinom od 4,14 m, preporođeni R4 je pozicioniran između modela Clio i Captur. Širina vozila je 1,8 m, a visina 1,57 m. Odstojanje od tla je 18 cm.
Prtljažnik nudi sasvim solidnih 420 litara, što je znatno više od onog u novom R5. Međuosovinsko rastojanje iznosi 2,62 m, tako da ima dosta prostora za noge za putnike pozadi.
Novi R4 pokreće elektromotor sa dve izlazne snage: 122 KS (90 kW) i 225 Nm, odnosno 150 KS (110 kW) i 245 Nm.
- Od 9.800 do 375.000 evra: Ovo su najjeftiniji i najskuplji modeli na sajmu automobila FOTO
- Fabrički benzin+TNG u 2026. godini: Dacia na Sajmu nudi i to, pogledajte po kojoj ceni
- Benzinska Fiat Grande Panda na Sajmu: Ima 100 KS, a šta mislite koliko košta? FOTO
Ako se odlučite za snažniji motor, Renaultu 4 E-Tech će biti potrebno manje od osam i po sekundi da dostigne brzinu od 100 km/h.
Dostupne su i dve veličine baterija: 40 kWh i 52 kWh.
Renault procenjuje maksimalnu autonomiju na 400 km u slučaju veće, dok manja nudi oko 300 km dometa.
Renault 4 izložen je na salonu automobila na štandu francuskog proizvođača u hali 1 Beogradskog sajma, zajedno sa još jednom srpskom premijerom – novim Cliom.
Podsećamo, sajam automobila i motocikala u Beogradu završava se u utorak, 24. marta.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar