12.03.2026.
16:15
Novi BMW Serije 7 zadržava kontroverzni dizajn: Velika maska i podeljena svetla ostaju
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
Dizajnerski jezik koji je BMW predstavio na novim modelima neće stići na sve automobile ovog proizvođača. Iako će mnogi budući modeli preuzeti stil inspirisan konceptom Neue Klasse, najveća luksuzna limuzina bavarskog proizvođača zadržaće prepoznatljiv izgled.
BMW je objavio prvi tizer restilizovane Serije 7 koja će zvanično biti predstavljena na sajmu u Pekingu. Reč je o osveženju u sredini životnog ciklusa modela, pa promene u dizajnu neće biti radikalne.
- Najveći izvoznik automobila iz SAD nije američki brend
- Kada pregori ovo svetlo na BMW-u račun može da pređe 9.000 dolara
- BMW uvodi humanoidne robote: Sklapaju automobile i rade bez pauze VIDEO
Prema dostupnoj slici, limuzina će zadržati ogromnu prednju masku sa LED konturama i podeljena prednja svetla, dizajn koji je izazvao brojne reakcije kada je aktuelna generacija predstavljena pre nekoliko godina.
Gornji deo dnevnih LED svetala biće i dalje biti postavljen iznad glavnih farova.
Dok će novi modeli poput BMW i3 i naredne generacije BMW-a Serije 3 dobiti potpuno drugačiji prednji deo sa širokom maskom povezanom sa farovima, Serija 7 zadržaće postojeći koncept dizajna.
Sličan izgled očekuje se i na sledećoj generaciji modela BMW X7 koja bi trebalo da stigne 2027. godine.
BMW je već pokazao sklonost ka hrabrijem dizajnu kod svojih najvećih modela, među kojima je i BMW XM.
Kako navode iz kompanije, osvežena Serija 7 biće "gotovo potpuno novi automobil".
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
Istovremeno, konkurencija u ovom segmentu se smanjuje, jer bi modeli poput Audija A8 i Lexusa LS uskoro mogli da napuste tržište, dok Mercedes S klase ostaje glavni rival bavarskoj limuzini.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar