14.01.2026.
9:45
Fiat vraća Qubo u velikom stilu: Prostran, sa sedam sedišta, ima čak i dizel FOTO
Iza poznatog imena krije se obnovljeni Doblo koji nudi impresivne mogućnosti prilagođavanja, ali i zanimljivu paletu pogonskih opcija.
Umesto povratka Multiple, u Fiatu su vratili ime Qubo. Za razliku od prethodnika, koji je bio putnička verzija malog Fiorina, ovde je reč o znatno većem modelu sa poznatom osnovom.
Naime, Qubo L deli platformu sa modelima Peugeot Rifter, Citroen Berlingo, Opel Combo i Toyota Proace Verso.
Nude se dve verzije, kraća od 440 i duža od 475 cm. U prevodu, može se računati na do sedam sedišta i, kako ističu u Fiatu, čak 144 moguće konfiguracije u enterijeru.
U drugom redu nalaze se tri individualna sedišta, a u trećem još dva.
Uzdužno pomeranje, podešavanje naslona i mogućnost vađenja sedišta glavni su izvori ovakve modularnosti.
Treba spomenuti i mogućnosti prevoza predmeta dužine do tri metra, kao i činjenice da u kabini postoji čak 27 pretinaca za odlaganje sitnica.
Čak dve dizel opcije u eri elektrifikacije
Osnovu ponude čini 1.2 benzinski motor sa 110 KS, ali najveće interesovanje privući će dve dizel opcije, sa 100 i 130 KS.
- Odlazak Marije Sole Anjeli: Unuka osnivača Fiata preminula u 101. godini
- Fiat dovodi Topolino u Ameriku – kao alternativu vozilima za golf
- Fiat Punto: Kratka istorija legende
U ponudi je i električna varijanta kod kraće verzije vozila, koja nudi 136 KS i bateriju kapaciteta 50 kWh. U tom slučaju, domet iznosi 340 km.
Ponuda obuhvata tri nivoa opreme – Pop, Icon i La Prima – uz brojne dodatne opcije. Među njima se posebno izdvaja Extended Grip Control, sistem koji pomaže pri vožnji po klizavim podlogama poput blata, snega ili makadama.
Prvi primerci stižu na puteve već u januaru, a realno je očekivati povoljnu početnu cenu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar