Aktuelno 8

14.11.2025.

18:07

Ko ne plati kaznu – dobija klešta na točkove

Samo oko 10 odsto kazni koje se izdaju stranim vozačima u Briselu bude naplaćeno, pa je vrednost neplaćenih kazni u protekle dve godine premašila 25 miliona evra.

Izvor: Tanjug

Ko ne plati kaznu – dobija klešta na točkove
PeopleImages/Shutterstock

Podeli:

U 2023. stranci su platili samo 9,74 odsto saobraćajnih kazni, dok je prošle godine taj procenat bio još manji i iznosio je 9,07 odsto, rekla je belgijska ministarka saobraćaja Elke van den Brant.

Kako se navodi, belgijski vozači su mnogo savesniji kada je reč o plaćanju kazni, pa je tako 2023. naplaćeno čak 80 posto izdatih kazni, a prošle godine 76 odsto.

Ministarka Van den Brant je naglasila da su neophodni sporazumi s drugim zemljama kako bi se ovaj problem rešio.

Belgija ima bilateralne sporazume samo s Francuskom i Holandijom o naplaćivanju saobraćajnih kazni.

U Briselu se pripremaju dodatne mere kako bi se nesavesni vozači primorali da plate kazne, a parking-servis u tom gradu će uskoro dobiti ovlašćenje da stavi klešta oko točka automobila, ili da ga odnese u slučaju da neko ima više neplaćenih kazni.

Podeli:

8 Komentari

Možda vas zanima

Svet

SAD povukle crvenu liniju: "Svako ko plati Iranu..."

Svi brodari koji plaćaju takse Iranu za prolazak kroz Ormuski moreuz, uključujući takozvane humanitarne donacije organizacijama poput Iransko društvo Crvenog polumeseca, izloženi su riziku od sankcija, upozorilo je američko Ministarstvo finansija.

21:44

1.5.2026.

1 d

Podeli: