07.08.2025.
7:58
Veleobrt: Gigant redizajnira benzinca za 2028. godinu!
Cadillac je planirao da do 2030. godine pređe isključivo na električna vozila. Sada, menjaju strategiju.
U poslednjih nekoliko godina Cadillac je predstavio Optiq, Lyriq, Vistiq, Celestiq i Escalade IQ što je impresivno, ali brend je sasvim sigurno shvatio da se usvajanje EV odvija sporije nego što su očekivali.
Ovo je verovatno izazvalo uzbunu, jer je njihova ponuda vozila sa motorima sa unutrašnjim sagorevanjem zastarela i oskudna. XT4 je prestao da se pravi ranije ove godine, dok će uskoro ista sudbina da zadesi i veći XT6.
Očekivalo se da će ih pratiti i XT5, a njegova "smrt" bi značila kraj drugog najprodavanijeg Cadillacovog vozila u SAD.
GM, međutim, ne odustaje. Kako prenosi Detroit Free Press, pozivajući se na dokumente sindikata radnika auto industrije, aktuelni XT5 će da se proizvodi do kraja 2026. godine, a onda će da se redizajnira za modelsku 2028.
Detalji su oskudni, ali se spekuliše da ćemo dobiti verziju kineskog krosovera koja je debitovala prošle jeseni. Model druge generacije je veći od svog prethodnika i ima dizajn inspirisan Lyriqom.
Dok kineski XT5 ima 2,0-litarski turbo motor sa blagom hibridnom tehnologijom, američki model bi mogao da krene stopama modela Buick Enclave, Chevrolet Traverse i GMC Acadia. Ako se to dogodi, crossover bi mogao da ima 2,5-litarski turbo četvorocilindrični motor sa 328 KS i 442 Nm obrtnog momenta.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar